Kolumny świetlne EZ-LIGHT marki Turck

Turck
Reklama
Reklama

Firma Turck, producent elementów automatyki przemysłowej, rozszerzyła swoją ofertę wskaźników świetlnych LED. Zakres zastosowań tych wskaźników obejmuje wiele obszarów, m.in. automatykę przemysłową, kontrolę ruchu, sygnalizację w transporcie, obróbkę metalu i urządzenia mobilne.

Popularna seria wskaźników świetlnych EZ-LIGHT wzbogaciła się o nowe kolumny TL50 zasilane napięciem 230VAC. Urządzania mają wszystkie zalety rodziny EZ-LIGHT: kompaktową obudowę o wysokim stopniu ochrony IP67, standardowe przemysłowe podłączenie np. za pomocą złącza M12, matową osłonę LED pomagająca w identyfikacji świecącego się koloru (szczególnie pomocne w słoneczne dni lub w aplikacjach zewnętrznych), bardzo długą żywotność oświetlenia LED sięgającą 100 000 h pracy ciągłej oraz szybki montaż za mocą gwintowanej podstawy M30.
W nowej serii zasilanej napięciem z zakresu 85 - 264 VAC znajdują się trzy typy wykonań o różnym stopniu jasności. Same kolumny mogą składać się z pięciu różnych kolorów - świecących w sposób stały, migający lub rotacyjny - lub czterech kolorów i sygnalizacji dźwiękowej (trzy różne tony; 93 dB na 1 m).
Wskaźniki świetlne EZ-LIGHT przeznaczone są do bardzo różnych zastosowań. Doskonale nadają się do aplikacji w różnych gałęziach przemysłu, jak również rozwiązań indywidualnych. Dzięki swojej wyjątkowej konstrukcji oferują istotną oszczędność czasu i pieniędzy.

Reklama

Cała seria EZ-LIGHT charakteryzuje się wytrzymałymi obudowami o neutralnym kolorze, co zapobiega pomyłkom w ocenie załączenia wskazywanego koloru/segmentu. Dostępne są rozwiązania o różnym zakresie napięcia zasilania. W ofercie można znaleźć również szerokie portfolio akcesoriów montażowych. Możliwe są również niestandardowe wykonania specjalne, np. wskaźnik 5-kolorowy, którego barwy wybierane są ze standardowej palety 9 kolorów.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama