Kompaktowa seria sond radarowych

Kompaktowa seria sond radarowych Vegapuls Vega

Firma Vega rozszerzyła ofertę czujników do pomiaru poziomu o nową serię sond radarowych. Jest ona przeznaczona do standardowych zadań pomiarowych i ekonomicznych aplikacji.

Przed kilku laty, wraz z wprowadzeniem sond VEGAPULS na bazie 80 GHz, rozpoczęła się nowa epoka w radarowej technologii pomiarowej. Większe skupienie wiązki nadawanego sygnału powoduje jego wzmocnienie  i eliminuje fałszywe echa sygnału – pomiary stają się o wiele prostsze i niezawodne. Umożliwia to realizację wielu zadań pomiarowych, które dotąd były uważane za niewykonalne.

Teraz Vega rozszerzyła paletę czujników o nową kompaktową serię. Sondy radarowe nadają się do zastosowania w ekonomicznych aplikacjach, np. w gospodarce wodno-ściekowej czy w skutecznej automatyzacji procesów. W tym celu opracowany został nowy, specjalny mikro chip radarowy, który wyróżnia się bardzo małymi wymiarami oraz niskim zużyciem energii. W ten sposób powstała nadzwyczajnie kompaktowa sonda radarowa.

Solidna i odporna na warunki atmosferyczne

Nowa seria sond VEGAPULS jest przeznaczona do pomiarów cieczy i materiałów sypkich. Produkowana jest zarówno w wersji kompaktowej z małym przyłączem procesowym PVDF, jak i ze stałym podłączeniem kablowym (IP68). Sonda radarowa dostarcza wiarygodnych wartości pomiarowych niezależnie od warunków zewnętrznych takich, jak wahania temperatury czy zanieczyszczenia głowicy radaru. Do wyboru są standardy komunikacji takie, jak 4…20 mA, HART, SDI-12 albo Modbus.

Serię sond VEGAPULS uzupełniają opcjonalne sterowniki VEGAMET. Są wyposażone w duży, graficzny wyświetlacz statusu do wizualizacji wszystkich wartości pomiarowych. Ta seria również została opracowana pod kątem szczególnych wymagań gospodarki wodno-ściekowej. Sterowniki umożliwiają łatwą realizację sterowania pracą pomp, pomiaru przepływu w  kanałach otwartych oraz zabezpieczenia przed przepełnieniem według przepisów WHG. Odporna obudowa polowa skutecznie chroni sterowniki przed działaniem warunków atmosferycznych.

Łatwe uruchomienie dzięki obsłudze bezprzewodowej

Zarówno sondy, jak i sterowniki można wygodnie programować smartfonem lub tabletem z wykorzystaniem komunikacji Bluetooth. Szczególnie w trudnych warunkach albo obszarach zagrożenia wybuchem Ex ułatwia to wprowadzanie parametrów, wyświetlanie danych i przeprowadzanie diagnozy.

Nowa seria sond radarowych VEGAPULS, dzięki swojej solidności, łatwej obsłudze, a także atrakcyjnej cenie, stanowi prawdziwą alternatywę dla wciąż często stosowanej techniki ultradźwiękowej.

Źródło: Vega

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę