Komputery panelowe dla przemysłu

ASTOR
Reklama
Reklama

 

Astraada AS47CN to seria wydajnych, bezwentylatorowych komputerów panelowych firmy ASTOR. Dedykowane są dla małych oraz rozbudowanych systemów wizualizacji, sterowania, raportowania i analizy danych w takich branżach, jak energetyka, wod-kan czy meblarstwo. Komputery przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach środowiskowych tj. wysokiej temperaturze, zapyleniu i wilgotności, zapewniając zainstalowanym aplikacjom stabilną i niezawodną pracę.

Urządzenia są dostępne są w rozmiarach 8, 10, 15, 17 i 21 cali i mogą być wyposażone w jeden z dwóch rodzajów ekranów dotykowych: tańszy – rezystywny lub droższy – ekran pojemnościowy PCT, z powierzchnią odporną na zarysowania i detekcją dotyku w 2 punktach jednocześnie.

Funkcja multi-touch umożliwia obsługę gestów znaną ze smartfonów (powiększanie, obracanie, przesuwanie), ułatwiając użytkownikowi pracę z dokumentacją, instrukcjami obsługi czy przeglądaniem graficznych schematów wyświetlanych na ekranie. Detekcja dotyku w dwóch punktach pozwala na implementację autorskich aplikacji, gdzie kombinacja klawiszy umożliwia uruchomienie menu serwisowego czy zatrzymanie maszyny, zabezpieczając operatora przed przypadkowym uruchomieniem funkcji, która może mieć daleko idące skutki.

Reklama

Wysoka funkcjonalność
Obsługa Astraada AS47CN z ekranem PCT możliwa jest również w rękawiczkach, co jest dużą zaletą w przemysłowym środowisku pracy, ponieważ nie trzeba za każdym razem ich zdejmować, aby zmienić parametry pracy urządzeń. Zarówno ekrany pojemnościowe, jak i rezystancyjne montowane są w technologii FPD (Flat Panel Design), zapewniającą płaską powierzchnię całego frontu, ułatwiając utrzymanie komputerów w czystości.

Panele wyposażone są w system Windows 7 Professional, 4-rdzeniowy 4-wątkowy procesor Intel Celeron N2930, 4 GB RAM DDR3 oraz dysk HDD lub SSD o pojemności zdefiniowanej przez użytkownika (standardowa wersja dostarczana jest z dyskiem 320 GB HDD lub 64 GB SSD). Nośniki danych mogą być demontowanie przez klientów bez utraty gwarancji na cały sprzęt. Dzięki temu, jeśli zajdzie potrzeba użytkownik może wymienić dysk na większy lub wgrać obraz systemu z poziomu innego komputera.

Reklama

Łatwa konfiguracja
Seria AS47CN posiada złącza 2xUSB, 2x Gbit LAN, 1xRS-232, 1xRS-232/422/485 (konfigurowalne z poziomu BIOS), wyjście audio oraz zewnętrzny przycisk power on/off bardzo przydatny, jeśli urządzenie ma zostać zabudowane w ścianie.

Lekka obudowa, wykonana z odlewu aluminium dobrze odprowadza również ciepło, co zapewnia urządzeniu stabilną pracę do 50°C. Istotną cechą jest szeroki zakres zasilania (9-32 V DC) oraz złącze terminalowe, pozwalające skorzystać z już zamontowanego dla innych urządzeń w szafie zasilacza.

Wewnętrzny slot Mini PCIe umożliwia doposażenie w kartę WLAN 802.11 b/g/n z zewnętrzną anteną lub modem HSDPA czy odbiornik GPS.

Astraada Panel PC są gotowe do działania w zasadzie zaraz po podłączeniu zasilania, bez konieczności dokonywania dodatkowej konfiguracji. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba większej funkcjonalności i interakcji pomiędzy stanowiskami operatorów oraz systemami produkcyjnymi. Dedykowane są do wizualizacji zarówno prostych, jak i rozbudowanych procesów technologicznych przy pomocy dowolnego oprogramowania przemysłowego: np. Wonderware InTouch. Pozwala to praktycznie na nieograniczoną liczbę zastosowań.

www.astor.com.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama