Lasery światłowodowe Metal-Technika

Lasery światłowodowe Metal-Technika Metal-Technika

Wiele firm produkujących lasery światłowodowe do obróbki blachy zachwala swoje produkty, ale czy są tego warte? Chcielibyśmy zapoznać zainteresowanych zakupem lasera światłowodowego z firmą Metal-Technika.

Działamy na rynku od kilkunastu lat. W pierwszych latach naszego istnienia zajmowaliśmy się produkcją wycinarek plazmowych i plazmowo-tlenowych. Z czasem nasi klienci potrzebowali bardziej precyzyjnego oraz szybszego cięcia obrabianego materiału, dlatego zaczęliśmy produkcję laserów światłowodowych. Początki produkcji były ciężkie, ponieważ wszystko zaczynaliśmy od zera. Po kilkunastu spotkaniach i rozmowach z producentami podzespołów do laserów w Polsce i za granicą w końcu udało się zacząć produkcję.

Obecnie pracujemy ze światowymi liderami: Precitec, Beckhoff, nLight, IPG, Mitsubishi, Bosch i wieloma innymi firmami, które są znane na rynku. Zespół projektantów i technologów w naszej firmie dołożył wszelkich starań, aby sprostać wyzwaniu wyprodukowania lasera światłowodowego, który byłby porównywalny z oferowanymi przez wiodące marki na świecie. W dużej mierze podnieśliśmy poprzeczkę, stawiając na jakość, precyzję i dynamikę.

Jako nieliczni do konstrukcji maszyny zastosowaliśmy polimerobeton, co niweluje przeciążenia wywołane dużymi prędkościami (przekraczającymi ponad 3G), oraz napędy na liniałach pomiarowych o dokładności 0,004 mm/m. Ma to duże znaczenie przy wypalaniu elementów. Przy takich przeciążeniach potrzebna jest brama przesuwająca się z prędkością 4 m/s, dlatego zastosowaliśmy ultralekką trawersę z włókna węglowego z 25 ośmiokątnych rur, owijanych w tzw. plaster miodu z zastosowaniem aluminium lotniczego. Do tak skonstruowanej trawersy dołożone są prowadnice liniowe o szerokości 35 mm, wykonane pod wymiar bez łączeń. Pomiędzy nimi umiejscowionych jest 6 łożysk Bosch Rexroth na każdej stronie z automatycznym smarowaniem (konkurencja stosuje tylko 4).

Na trawersie jest osadzona głowica firmy Precitec o mocy 8 kW z autofocusem i pełną autodiagnostyką. Oczywiście przy mocy źródła od 1 do 8 kW. Głowica wyposażona jest w diody LED, które wyświetlają stan operacyjny w czasie rzeczywistym, oraz w zdalną kontrolę za pomocą Bluetooth. Jakość cięcia zapewnia źródło nLight, nLight Corona lub IPG. Tak wyposażona wycinarka laserowa wraz z innymi niezbędnymi dodatkami, jak chłodziarka i filtrowentylacja, jest przystosowana do cięcia detali w arkuszu blachy. Z oprogramowaniem Lantek lub MT Cut w języku polskim jesteśmy w stanie zaproponować klientowi wiele funkcji.

Poza podstawowymi laserami do cięcia arkuszy blachy produkujemy również lasery 3D, a także Tube z możliwością obrabianego materiału w przedziale od 20–250 mm średnicy.

Nasze starania docenili specjaliści i jurorzy na różnych targach, nagradzając firmę Metal-Technika wieloma nagrodami. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i do siedziby naszej firmy.

Artykuł sponsorowany Metal-Technika