LogiTower – automatyczne magazyny blach i dłużyc zintegrowane z centrami do obróbki i cięcia dla Przemysłu 4.0

LogiTower – automatyczne magazyny blach i dłużyc ISL

LogiTower to produkt polskiej firmy ISL, działającej od ponad 20 lat, która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji (budowa maszyn) i wdrażaniu magazynów automatycznych dla przemysłu i logistyki na całym świecie.

Oprócz systemów szybkiej kompletacji i składowania towarów – opartych na regałach karuzelowych Rotomat i regałach windowych Lean-Lift – ISL to także marka LogiTower oraz LogiTowerLoader, czyli dwa popularne systemy składowania i automatycznego dostarczania blach oraz dłużyc do centrum cięcia i obróbki.

Rodzina produktów LogiTower składa się z wersji kompaktowych dla mniejszej liczby półek (regał jednowieżowy lub dwuwieżowy), rozbudowanych wersji dla dużej liczby kaset z blachami czy dłużycami – MultiLogiTower i LogiComb (rury, pręty, profile np. okienne).

Wszystkie rozwiązania, dzięki automatyzacji przenoszenia trudnych towarów wielkogabarytowych, pozwalają znacznie oszczędzić powierzchnię magazynową oraz czas, zwiększając ergonomię i minimalizując ryzyko uszkodzenia towarów.

automatyczny magazyn

Własne biuro konstrukcyjne ISL umożliwia adaptację rozwiązań do składowania innych nietypowych i ciężkich towarów, jak: matryce, prasy, narzędzia, komponenty o wadze do 8 ton i długości nawet do 12 m na jednej półce. Systemy mogą mieć wiele okien dostępowych, które umożliwiają załadunek z przodu, z tyłu lub z boku regałów. Mogą być także zintegrowane z maszynami ciągu technologicznego (np. laserami do cięcia blach, maszynami tnącymi) lub współpracować z manipulatorami, suwnicami i robotami.

Przy automatyzacji produkcji, obok inwestycji w nowoczesne centra laserowe, istotne jest automatyzowanie procesu składowania i głównie dostarczania blach do wycinarki. Najnowszy produkt w portfolio to LogiTowerLoader – automatyczny system załadunkowo-rozładunkowy, który umożliwia bezobsługowy, w pełni automatyczny proces poboru blach ze stosu lub z kasety regału, załadunek do centrum cięcia laserowego CNC, a następnie odbiór wyciętych elementów.

Zapewnienie sprawnej logistyki wewnątrzprodukcyjnej to eliminacja wąskich gardeł, zwiększanie wydajności i automatyzacja całego procesu zgodnie z trendem Przemysłu 4.0, w czym doskonale sprawdzają się systemy LogiTower i LogiTowerLoader (logitower.eu).

Artykuł sponsorowany ISL

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. istnieje od 2001 r. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz wdrażaniu automatycznych regałów dla przemysłu i logistyki. Centrala wraz z nowoczesnym centrum pokazowym regałów automatycznych Demo Center znajduje się w Krakowie, a nasze biura dodatkowo w Poznaniu, Warszawie i Koszalinie.

Jesteśmy producentem automatycznego magazynu blach, długich, ciężkich oraz nietypowych towarów LogiTower, wyłącznym dystrybutorem firmy Hänel w Polsce oraz dystrybutorem firmy TGW w zakresie automatycznego składowania pojemników i kartonów. Projektujemy indywidualne rozwiązania magazynowe dopasowane do potrzeb Klienta. Wśród proponowanych automatycznych systemów składowania znajdują się m.in. regały karuzelowe Rotomat oraz regały windowe Lean-Lift.

Zapewniamy integrację regałów automatycznych z systemami informatycznymi. Oferujemy kompleksową usługę, od indywidualnego projektu po montaż i profesjonalną obsługę serwisową oraz wsparcie ponad 60 specjalistów na terenie całej Polski.

Rynek docelowy:

  • magazyny i centra dystrybucyjne: kompletacja i składowanie,
  • produkcja: składowanie komponentów przy liniach,
  • montażowych,
  • magazyny utrzymanie ruchu,
  • narzędziownie,
  • inne zastosowania specjalne: działy kontroli jakości (próbki), magazyny etykiety, regały na ulotki i materiały promocyjne, etc.

Profil Firmy

ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o.