Manipulatory – oferta dla przemysłu na MerXu

Manipulatory – oferta dla przemysłu na MerXu MerXu.com

Platforma MerXu oferuje możliwość zakupu gotowych manipulatorów, a także składanie zapytań ofertowych bezpośrednio do ich wytwórców. Dzięki tej funkcjonalności możesz nie tylko nabyć pełnosprawny produkt końcowy, ale także złożyć zindywidualizowane zamówienie uwzględniające twoje konkretne potrzeby.

Czym są manipulatory?

Manipulator to urządzenie transportu bliskiego. Jest obsługiwane przez operatora i służy do precyzyjnego przenoszenia różnego rodzaju ładunków. Podczas transportowania może wykonywać jednocześnie rozmaite ruchy (np. obrót, pozycjonowanie), w zależności od potrzeb.

Zadaniem manipulatorów jest odciążenie człowieka od przenoszenia ciężarów, co nie oznacza, że urządzenia te służą włącznie do transportu ciężkich elementów. W przemyśle spotyka się manipulatory o udźwigu od kilku do ponad tysiąca kilogramów.

Warto również wiedzieć, że choć manipulatory służą do transportu bliskiego, mogą również zostać zaprojektowane tak, żeby poruszały się, obsługując większą powierzchnię pracy. Konstruowane są jako urządzenia stacjonarne, ale również mobilne, zdolne po zakończeniu zadań w jednym miejscu, wykonać kolejne w innej lokalizacji.

Jak zbudowane są manipulatory przemysłowe?

Pod względem konstrukcyjnym wyodrębnić można dwie sekcje manipulatorów przemysłowych:

  • chwytak, którego zadaniem jest pochwycenie danego ładunku oraz ewentualna zmiana jego pozycji względem osi pionowej i/lub poziomej,
  • elementy konstrukcji odpowiadające za transport pochwyconego ładunku w zasięgu pracy ramienia manipulatora.

Chwytanie i transport ładunku odbywa się z udziałem układów hydraulicznych, siłowników pneumatycznych oraz silników elektrycznych. Sekcja podnosząca ładunek może być wykonana na bazie sztywnego układu ramion lub podwieszana na linkach, a same manipulatory występują w wersji kolumnowej, montowane do posadzek oraz płyt bazowych, a także podwieszone np. na suwnicach czy przytwierdzone na stałe do konstrukcji nośnej budynku lub sufitu. Na platformie zakupowej MerXu dostępne są zarówno rozwiązania z pierwszej, jak i drugiej grupy.

platforma internetowa Merxu.com

Zastosowanie manipulatorów w przemyśle

Z uwagi na swój uniwersalny charakter, a także dużą użyteczność w wielu ciężkich pracach związanych z transportem ręcznym, manipulatory znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Można je spotkać w branży:
    • budowlanej,
    • chemicznej,
    • elektrycznej,
    • mechanicznej,
    • motoryzacyjnej,
    • odlewniczej,
    • spożywczej,
    • tekstylnej,
    • i innych.

Niezależnie od obszaru, przemysłu, dla którego zostały przeznaczone konkretne urządzenia, manipulatory najczęściej służą do transportu:
    • beczek,
    • blach,
    • butelek,
    • części maszyn i urządzeń,
    • palet,
    • prefabrykowanych elementów betonowych,
    • pudeł i pojemników
    • rolek (np. na liniach pakujących) itp.

Zastosowanie manipulatorów jest bardzo szerokie, choć oczywiście gotowe urządzenia zostały skonstruowane do konkretnych zadań i mogą być dostosowane do warunków środowiskowych jedynie w ograniczonym zakresie.

Manipulatory dostępne na MerXu

Na MerXu dostępne są manipulatory gotowe, zarówno kolumnowe, jak i podwieszane. Szeroka funkcjonalność platformy nie ogranicza jednak kupujących wyłącznie do oferty produktów gotowych. Każdy zarejestrowany nabywca może skontaktować się ze sprzedawcą w celu zawarcia umowy na urządzenia wykonywane na zamówienie.

Indywidualnie projektowane egzemplarze da się dostosować precyzyjnie do potrzeb klienta, co jest wykonalne dzięki opcji platformy MerXu, która zapewnia możliwość składania zapytań ofertowych.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w manipulator na platformie MerXu?

Manipulatory w bardzo dużym stopniu ułatwiają pracę przy wykonywaniu zadań powtarzalnych, monotonnych i ciągłych, a przy tym ciężkich. Redukując zmęczenie fizyczne oraz ograniczając ryzyko poważnej w skutkach dekoncentracji, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków przy pracy, a także chorób i zwyrodnień układu szkieletowo-mięśniowego.

Korzystając w celu zakupu manipulatorów z platformy MerXu, otrzymujesz gwarancję bezpiecznej transakcji z rzetelnym sprzedawcą, a także możliwość negocjacji z różnymi dostawcami, również spoza Polski.

Wymienione w artykule produkty można obecnie kupić na platformie MerXu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Obowiązują aktualnie promocje „Darmowa dostawa”, „Bonus retrospektywny”, „Rabat 500”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę promocji.

Artykuł sponsorowany

merXu Sp. z o.o.

merXu Sp. z o.o.

merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B – zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Profil Firmy

merXu Sp. z o.o.