Maszyna firmy Walter – mniejszy rozmiar, więcej możliwości

walter
Reklama
Reklama

Maszyna do erodowania i szlifowania wyposażona w opcje „2 w 1“ od firmy Walter, z powodzeniem stosowana od 20 lat, jest specjalnie zaprojektowana do produkcji i ostrzenia narzędzi z PCD/HM o średnicach do 165 mm i długości 185 mm do 255 mm. Z minimalnym zapotrzebowaniem na miejsce, zaledwie 4,2 m². Helitronic Diamond Evolution może być używana do erodowania i szlifowania narzędzi PCD: trzpieniowego, profilowego, tarczowego i bębnowego. 

Maszyna umożliwia obróbkę narzędzi stopniowych i pogłębiaczy, jak również płytek skrawających i profilowych, do których szlifowania wymagana jest wysoka wydajność napędu. Z napędem o mocy 9 kW Helitronic Diamond Evolution oferuje mocny napęd wrzecion szlifierskich. Dodatkowo jest standardowo wyposażona w Diamond-Plus – dla zoptymalizowania obróbki krawędzi ostrza i skrócenia czasu obróbki.

Reklama

Automatyzacja

Helitronic Diamond Evolution jest dostępna z podajnikiem robota dla maksymalnie 72 narzędzi HSK lub maksymalnie 7500 narzędzi cylindrycznych oraz ekonomiczne rozwiązanie Podajnik TOP wewnątrz maszyny do 500 narzędzi cylindrycznych.

Reklama

Innowacja

Wyraźną tendencją wzrostową na rynku PCD jest koncentracja na lekkich, ale wytrzymałych materiałach, takich jak aluminium o wysokiej wytrzymałości i kompozyty zbrojone włóknem węglowym (wymaganych szczególnie w przemyśle lotniczym, kosmicznym i motoryzacyjnym). Do obróbki tego typu materiałów wymagane są szczególnie twarde narzędzia z ostrzami z polikrystalicznego diamentu (PCD) i złożonymi geometriami. Narzędzia takie stają się coraz mniejsze, a ich geometria coraz bardziej złożona. Co więcej, sprzęt do produkcji narzędzi powinien również zapewniać oszczędności dzięki ograniczeniu potrzebnego miejsca i krótkim okresom amortyzacji.

Wraz z rozwojem maszyny Helitronic Diamond Evolution firmy Walter znalazł idealne rozwiązanie: maszynę, które wymaga minimum powierzchni i oferuje optymalny stosunek jakości do ceny. Maszyna może skutecznie erodować i szlifować węglik spiekany, zawiera wydajne i elastyczne pakiety oprogramowania, nadają się również do produkcji najbardziej popularnych typów narzędzi PKD. Sprawdzone na całym świecie oprogramowanie do szlifowania Helitronic Tool Studio zostało specjalnie przystosowane i rozbudowane do operacji erodowania. Symulacja 3D na żywo, sprawdzanie kolizji i operacje takie jak K-Land i zmienne spirale to tylko kilka przykładów nowych funkcji dostępnych w elastycznym oprogramowaniu do narzędzi PCD.

Źródło: Walter

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama