MerXu.com – nowa platforma internetowa dla przemysłu i budownictwa

MerXu.com – nowa platforma internetowa dla przemysłu MerXu.com

Uruchomiona niedawno internetowa platforma www.merxu.com pozwala zweryfikowanym firmom prowadzić wymianę handlową w kategoriach przemysłowych i okołobudowlanych. Już dzisiaj sprzedający z Polski, Czech, Słowacji, Estonii i Litwy oferują ponad 700 tys. artykułów elektrotechnicznych, narzędziowych, instalacyjnych i nie tylko.

MerXu.com tworzony jest przez doświadczonych menadżerów, którzy doskonale rozumieją procesy digitalizacji, również sektora B2B. Przemysław Budkowski, Tomasz Nowak i Sebastian Piotrowski jeszcze kilka lat temu odpowiadali za dynamiczny rozwój Allegro.pl. Warto przyjrzeć się temu serwisowi, który wielu polskim firmom może dać szansę na znaczne poszerzenie grona kontrahentów – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. 

Platforma merXu została stworzona, aby wspierać w rozwoju średnie i małe przedsiębiorstwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Działa obecnie w Polsce, Czechach, Estonii i na Słowacji oraz Litwie. We wszystkich tych krajach dostępna jest w lokalnych wersjach językowych oraz po angielsku. Już dzisiaj 50% wszystkich transakcji ma charakter międzynarodowy. Na platformie można znaleźć produkty z kategorii przemysłowych i okołobudowlanych, takich jak bezpieczeństwo, budownictwo, chemia i metalurgia, elektrotechnika i oświetlenie, maszyny i motoryzacja, narzędzia, ogrzewanie i hydraulika, a także wyposażenie biur i przedsiębiorstw.

MerXu.com dedykowana jest więc przede wszystkim producentom, hurtownikom i dystrybutorom towarów z tych kategorii, jak również generalnym wykonawcom i podwykonawcom z branży budowlanej, deweloperom, firmom instalacyjnym, hurtowniom, sklepom detalicznym poszukującym dostawców czy firmom produkcyjnym, kupującym produkty i materiały na potrzeby utrzymania ruchu lub inwestycji.

Dzięki platformie sprzedający będą mieli okazję pozyskiwać nowych klientów na rynkach lokalnych i międzynarodowych. Pozyskiwanie nowych i zweryfikowanych kupujących to jedno z podstawowych zadań merXu.

platforma internetowa MerXcu.com

Kupującym platforma zapewni dostęp do szerokiego grona zweryfikowanych dostawców, ułatwi ich weryfikację i w konsekwencji usprawni proces zakupowy. MerXu.com ułatwia i przyspiesza codzienne operacje przedsiębiorstw, przede wszystkim działów zakupów i sprzedaży.

MerXu oferuje prosty i przejrzysty interfejs, kojarzący się z platformami dla konsumentów, ale ma jednocześnie szereg funkcjonalności dostosowanych typowo do potrzeb firm i specyfiki rynku B2B. W przeciwieństwie do standardowych platform e-commerce kupujący i sprzedający wchodzą ze sobą w bezpośrednie relacje biznesowe i negocjują warunki transakcji. Komunikację umożliwia komunikator biznesowy, za pomocą którego strony negocjują i ustalają wszystkie warunki transakcji. MerXu.com zapewnia tłumaczenie komunikacji w czasie rzeczywistym, co sprawia, że bariera językowa w praktyce nie istnieje.

Bezpieczne środowisko dla prowadzenia transakcji

Na merXu.com mogą rejestrować się wyłącznie firmy – nie ma takiej możliwości dla osób fizycznych. Podczas rejestracji należy podać dane przedsiębiorstwa, m.in. nazwę, NIP lub REGON i dane kontaktowe. Na tym etapie każda firma poddawana jest weryfikacji, aby zapewnić sprzedającym i kupującym maksymalne bezpieczeństwo. Aby podnieść bezpieczeństwo transakcji i wiarygodność platformy, merXu dostarcza raporty określające wiarygodność płatniczą firmy. W chwili obecnej każda firma może pobrać bezpłatnie 10 takich raportów miesięcznie.

platforma internetowa MerXcu.com

Sprawniejsze i tańsze zakupy na merXu.com

MerXu.com pokrywa dzisiaj w całości koszt dostawy zarówno dla transakcji lokalnych, jak i międzynarodowych. Co więcej, kupujący otrzymują zwrot poniesionych kosztów za swoje zakupy, nawet do 10% ich wartości. To czyni merXu.com bardzo atrakcyjnym kanałem dla kupujących, ponieważ ich zakupy mogą być znacząco tańsze niż w konkurencyjnych miejscach. >> więcej informacji nt. promocji.

W sytuacjach, kiedy kupujący szuka złożonych i niestandardowych rozwiązań, na merXu.com można wystawić zapytanie ofertowe, które trafia do zarejestrowanych dostawców na platformie, którzy przygotowują ofertę adekwatną do potrzeb kupującego.  

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej napisz do nas na adres: pomoc@merxu.com

Artykuł sponsorowany MerXu.com

merXu Sp. z o.o.

merXu Sp. z o.o.

merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B – zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Profil Firmy

merXu Sp. z o.o.