merXu – międzynarodowa platforma B2B dla przemysłu

merXu – międzynarodowa platforma B2B dla przemysłu MerXu.com

Założona w 2020 r. przez Przemysława Budkowskiego, Tomasza Nowaka i Sebastiana Pietrowskiego, byłych CEO, COO i dyrektora ds. rozwoju Grupy Allegro, merXu jest międzynarodową platformą B2B dla rynku przemysłowego działającą obecnie w Czechach, Estonii, na Węgrzech, Litwie, w Polsce, Rumunii i na Słowacji i od połowy listopada także w Niemczech.

Spółka obsługuje tysiące małych i średnich przedsiębiorstw, tworząc bezpieczne środowisko biznesowe, które łączy zweryfikowanych kupujących i sprzedających w celu zakupu towarów online.

MerXu wspiera szeroką gamę firm, m.in. z branży meblarskiej, elektrycznej i oświetleniowej, narzędziowej, budowlanej, przemysłowej i maszynowej, dostarczając im kompleksową platformę do handlu internetowego B2B na skalę krajową i międzynarodową. Wspierając proces przejścia zakupów B2B do internetu, merXu umożliwia firmom i ich dostawcom znalezienie siebie nawzajem i dokonywanie transakcji.

Przemysław Budkowski, CEO i współzałożyciel merXu komentuje: – Właściciele firm i menedżerowie odpowiedzialni za zamówienia spędzają zbyt wiele czasu na poszukiwanie profesjonalnych i wiarygodnych sprzedawców. Z drugiej strony, producenci z trudem rozwijają swoją działalność na skalę międzynarodową, borykając się z problemami związanymi z płatnościami i logistyką. Byliśmy  świadkami, jak handel B2C ewoluował i stał się wręcz bezproblemowy. merXu chce rozszerzyć tę dostępność i łatwość zakupów na środowisko B2B w Europie. 

Jak dotąd zarejestrowaliśmy ponad 20 000 nowych firm, a nasi sprzedawcy dodali 3,5 miliona ofert. Wprowadziliśmy wiele stałych promocji, takich jak “Premia za pierwszy zakup” – merXu zwraca do 1000 zł za pierwszy zakup, “kasa wraca” – robiąc regularnie zakupy na merXu można uzyskać rocznie do 8000 zł rabatu, member-get-member, zachęcając innych do robienia zakupów na merXu można odebrać 200 zł za każde polecenie firmy która dokona transakcji na platformie, oraz “Darmowa dostawa” - merXu zwraca koszty dostawy do kwoty 1400 zł.

Z dużym, rozdrobnionym rynkiem, dojrzałym do   zmian oraz wyjątkowym zespołem założycielskim, który z powodzeniem rozwijał już wcześniej podobne platformy, przed zespołem merXu oraz rynkiem B2B w branży przemysłowej otwierają się ogromne możliwości. 

Artykuł sponsorowany (MerXu)

merXu Sp. z o.o.

merXu Sp. z o.o.

merXu to internetowa platforma handlowa dla firm z regionu Europy Środkowo-Wschodniej działających w sektorze B2B – zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych podmiotów. Tworzy bezpieczne środowisko biznesowe, łączące zweryfikowanych kupujących i sprzedających, umożliwiając im realizowanie transakcji bezpośrednich lub poprzez zapytania ofertowe.

Profil Firmy

merXu Sp. z o.o.