Monitorowanie temperatury w procesie lutowania

Reklama
Reklama

Firma Datapaq, wchodząca w skład grupy Fluke, prezentuje nowy system monitorowania profili temperaturowych w urządzeniach do lutowania w fazie gazowej, przeznaczony dla producentów modułów elektronicznych dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, wojskowego i medycznego.

Powrót do systemów lutowania w fazie gazowej (kondensacyjnego) jako efektywnej technologii do małoseryjnej produkcji wysokiej jakości modułów elektronicznych wymaga również wysokiej jakości systemu monitorowania temperatury, pozbawionego wad typowych dla stosowanych wcześniej rozwiązań z termoparami mocowanymi za pomocą kabli. Do monitorowania temperatury wewnątrz procesu opracowany został rejestrator DQ1862 z barierą termiczną. Jego wymiary są na tyle małe, że umożliwiają umieszczenie go bezpośrednio na taśmie transportowej wraz z lutowanymi modułami SMD. Rejestrator zapisuje szczegółowy profil temperaturowy fazy nagrzewania wstępnego i fazy lutowania, do którego wizualizacji i analizy producent dostarcza oprogramowanie Insight.

Reklama

System może być stosowany do porównywania parametrów różnych maszyn i optymalizacji ich parametrów w celu ograniczenia do minimum liczby odrzutów produkcyjnych. Bez konieczności montowania termopar profilowanie może być teraz prowadzone łatwo, szybko i bezpiecznie. Ponadto rozwiązanie opracowane przez Datapaq znacznie skraca czas konfiguracji.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama