Moto Idea 2012 – statuetki rozdane po raz trzeci

27.4.2012
Reklama
Reklama

W dniach 17-18 kwietnia br. w zakopiańskim hotelu Grand Nosalowy Dwór odbyła się trzecia edycja konferencji Moto Idea. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 120 uczestników z 90 firm. Podczas dwóch dni prelekcji  goście mieli możliwość wysłuchania 17 wystąpień, wygłoszonych przez 20 prelegentów.

Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tematami dotyczącymi zjawisk globalnych mających wpływ na kondycję przemysłu motoryzacyjnego, z problematyką strategicznego zarządzania przedsiębiorstwami i poszukiwaniem możliwie jak najlepszych dla nich rozwiązań, z kilkoma punktami widzenia na temat najistotniejszych czynników decydujących o rozwoju przedsiębiorstw, a także z różnym spojrzeniem na szanse i zagrożenia dla polskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Reklama

Z największym zainteresowaniem przyjęto wystąpienia:
Andrzeja Korpaka (General Motors) - Dlaczego europejskie marki przeżywają trudne chwile?
Gerharda Schäfera (Sitech Sp. z o.o.) - Skuteczny rozwój produktu w branży automotive.
Pawła Millera (Boryszew S.A.) - Boryszew 2011- 2012.

 Pomiędzy poszczególnymi wystąpieniami uczestnicy mieli okazję na bieżąco zadawać pytania związane z interesującymi ich zagadnieniami, a czas przerw wypełniony był licznymi dyskusjami kuluarowymi, dającymi okazję do nawiązywania bezpośrednich relacji. 

Organizator zadbał też o atrakcje towarzyszące. Uczestnicy mieli możliwość przetestować najnowsze urządzenia firmy Apple, czy sprawdzić w górskich warunkach samochód roku 2012 - Opla Ampre.

Reklama

Podczas wieczornej gali pierwszego dnia konferencji rozdane zostały też statuetki Moto Idea, przyznawane w 3 kategoriach:
Osobowość Polskiej Motoryzacji - przyznawana menedżerowi, którego działalność zawodowa ma trwały wpływ nie tylko na prowadzoną przez nich firmę produkcyjną lecz także jest wzorem do naśladowania.
Moto Trendy - przyznawana firmom, które wyznaczają wysokie standardy działania lub nowe trendy, poprzez rozwijanie nowych form działalności.
- Inwestycja Roku - dla inwestorów, którzy uruchomili produkcję w nowym zakładzie lub rozbudowali istniejącą fabrykę w minionym roku.

W kategorii Osobowość Polskiej Motoryzacji nagrodzono Gerharda Schafera, Dyrektora firmy Sitech w Polkowicach.Osobę, która doskonale potrafi motywować pracowników co przekłada się na niską fluktuację i produktywność załogi. Przekłada się w końcu na doskonałe wyniki finansowe firmy. Jest to też osoba spajająca 2 kultury (polską i niemiecką). Przyczyniająca się do budowania pomostu między Państwami i organizacjami

W kategorii Inwestycja Roku (2010) nagrodzono firmę Brembo Polska, która w Dąbrowie Górniczej zainwestowało ponad 57 M€ i zbudowało nową odlewnię tarcz hamulcowych oraz zakład obróbki tarcz. Nowe zakłady wiążą się z wprowadzeniem nowych technologii oraz zwiększeniem zatrudnienia. Zakład w Dąbrowie Górniczej jest największym zakładem w strukturach firmy i jedną z największych odlewni na świecie. Zakład jest też jednym z większych pracodawców w okolicy, zatrudnia 475 osób.

 W kategorii Moto Trendy nagrodę przyznano firmie General Motors za wprowadzenie samochodu Opel Ampera - rewolucyjnego pojazdu elektrycznego o zwiększonym zasięgu, zwycięzcy najsłynniejszego konkursu w świecie motoryzacji. Tytuł "Samochodu Roku 2012", 

 Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w kolejnej edycji Konferencji.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama