Nowa linia kompaktowych i wydajnych komponentów liniowych

Nowa linia kompaktowych i wydajnych komponentów liniowych norelem

Firma norelem wprowadziła do swojej oferty kompaktową gamę obudów liniowych, łożysk kulkowych i wsporników wału przeznaczonych do zabezpieczania maszyn w ograniczonych przestrzeniach.

Nowa seria kompaktowych elementów liniowych firmy norelem może być używana w maszynach montażowych i podajnikach, a także w skanerach optycznych i robotach, oferując kompaktową konstrukcję, która pomaga inżynierom zmagającym się z ograniczeniami przestrzennymi.

Ta nowa seria zapewnia inżynierom stabilność i precyzję podczas pracy w ograniczonych przestrzeniach. Dzięki podstawowym funkcjom, takim jak zaciskanie i „samozapięcie”, części te są niezbędnym elementem codziennego użytku – mówi CEO w firmie norelem.

Powiązane firmy

Asortyment kompaktowych produktów jest prosty w montażu i wytrzymały, dzięki czemu inżynierowie mają pewność, że zarówno maszyny, jak i komponenty pozostaną na swoim miejscu. Obudowy liniowe mogą działać jako wózki transportowe rozciągające się wzdłuż linii prostej i składają się z aluminiowej obudowy z fabrycznie zainstalowanym liniowym łożyskiem kulkowym oraz uszczelnieniem po obu stronach, dzięki czemu stanowią bardzo lekkie elementy ułatwiające montaż.

Kompaktowe liniowe łożyska kulkowe są dostępne z funkcją samonastawiania lub bez niej. Standardowa wersja stalowa posiada również koszyk z tworzywa sztucznego, natomiast modele samonastawne zostały wyposażone w obudowy z tworzywa sztucznego z prowadnicami, co umożliwia korygowanie niewspółosiowości w celu kompensacji tolerancji i zapobiegania przechylaniu.

Nowy asortyment obejmuje również podpory wału, które także występują w kompaktowej formie. Posiadają otwór ustalający, umożliwiający proste i bezpieczne mocowanie wałków prowadzących i są łatwe w montażu, oferując szybkie uzyskanie współosiowości z mocowaniem bocznym.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę