Nowa technologia ziaren ściernych Cubitron II

3M
Reklama
Reklama

Dział systemów ściernych firmy 3M wprowadza nową technologię ziaren ściernych Cubitron II. W nowe ziarna wyposażono dyski fibrowe, pasy ścierne oraz dyski Roloc.

Wszystkie te narzędzia umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości pracy w krótszym czasie. Dodatkowo są 5-krotnie bardziej wytrzymałe od tradycyjnych produktów. 

Reklama

Nowa technologia Cubitron II opiera się na bardzo ostrych, szybko ostrzących się trójkątnych ziarnach ściernych. Układ i wygląd ziaren nie mieści się w tradycyjnej klasyfikacji ziarnistości. Ziarna Cubitron II są większe, wydajniejsze, szybciej skrawające i trwalsze niż ziarna występujące w klasyfikacji ANSI.

Do oferty zostały wprowadzone dwa dyski fibrowe wykorzystujące ziarna Cubitron II - 987C (dedykowane do stali nierdzewnej) oraz 982C (do stali węglowej). Dyski 987C są polecane użytkownikom pracującym na materiałach wrażliwych na ciepło np. stal nierdzewna. Wśród ich zalet wymienia się brak przegrzewania obrabianej powierzchni, szybsze szlifowanie bez potrzeby nacisku i do 5 razy dłuższą żywotność w porównaniu do tradycyjnych dysków ściernych. Natomiast dyski fibrowe 982C stosowane do stali węglowej zapewniają jeszcze szybsze szlifowanie, brak konieczności dużego nacisku oraz większą wytrzymałość. Dzięki temu użytkownik może wykonać pracę szybciej i zminimalizować liczbę popełnianych błędów.

Nowe pasy ścierne 3M Cubitron II zapewniają szybszą aż o 30% obróbkę trudno skrawalnych metali niż pasy z tradycyjnym nasypem. Są też czterokrotnie bardziej wytrzymałe od konwencjonalnych pasów ceramicznych. Co więcej dzięki posiadaniu dodatku chłodzącego eliminowane jest nadmierne przegrzewanie się szlifowanego elementu.

Reklama

Natomiast dyski Roloc z ziarnem Cubitron II, nie tylko szlifują bardzo wydajnie i nie przegrzewają szlifowanej powierzchni, ale również umożliwiają szlifowanie różnych stopów metali. Dyski Roloc dostępne są w różnych rozmiarach - od 38 do 100 mm i o różnej ziarnistości - 36+, 60+ oraz 80+

- Od lat rozwijamy nasze produkty i dbamy o ich funkcjonalność. Modyfikujemy je pod kątem właściwości i przydatności dla użytkowników. Dzięki temu możemy klientom zaoferować produkty innowacyjne zachowujące najwyższe standardy jakości. - mówi Kamil Babski, inżynier serwisu technicznego w 3M Poland. - To samo dotyczy nowej technologii ziaren ściernych Cubitron II. Technologia zastosowana w dyskach fibrowych, pasach ściernych oraz dyskach Roloc, wykorzystuje trójkątne ziarna, które wypływają na większą wydajność, trwałość oraz lepszy komfort pracy. Wierzymy, że ta zmiana pozwoli użytkownikom zaoszczędzić cenny czas i pracować jeszcze efektywniej - dodaje Kamil Babski.

www.3m.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama