Nowe frezy do planowania Seco Double Octomill

Reklama
Reklama

Nowe frezy do planowania Seco Double Octomill do pracy z dużym posuwem zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć tempo usuwania materiału podczas obróbki stali i żeliwa. Są one wyposażone w płytki o 16 krawędziach skrawających, co zapewnia ich wszechstronność i produktywność, a także zwiększa ekonomiczność obróbki zgrubnej.

Tradycyjne frezy do planowania wykorzystują płytki o czterech krawędziach; frez Double Octomill do pracy z dużym posuwem, dostępny w średnicach od 80 do 160 mm, jest natomiast wyposażony w gniazda płytek charakteryzujące się ujemnym kątem osiowym. To pozwala na użycie dwustronnych płytek o 16 krawędziach skrawających. Same płytki cechują się dodatnim kątem natarcia, co ogranicza zużycie energii, a jednocześnie zapewnia wyższą prędkość skrawania i — co za tym idzie — lepszą wydajność. Firmie Seco udało się jeszcze bardziej zwiększyć wydajność dzięki szlifowaniu rowków pozycjonujących na płytkach. Zapewnia to dokładne i stabilne ułożenie krawędzi względem gniazda dla każdej płytki, dzięki czemu zachowane są bardzo wąskie tolerancje. Każde gniazdo jest wyposażone w mocną centralną śrubę mocującą i kołki ze stali szybkotnącej (HSS), które współpracują z rowkami płytek. Kołki te zwiększają trwałość narzędzia, ponieważ gniazda nie zużywają się tak szybko jak w przypadku tradycyjnych frezów do planowania. Dodatkowo korpus frezu Double Octomill do dużych posuwów jest wyposażony w wytrzymałe pokrycie HV 700, które zapobiega wycieraniu się korpusu oraz przyklejaniu się wiórów do frezu.

Firma Seco oferuje szeroką gamę płytek ON09 do frezów Double Octomill do pracy z dużym posuwem, w tym trzy najpopularniejsze geometrie (M12, M14 i MD16), a także cztery najczęściej wybierane gatunki (MP1500, MP2500, MK1500 i MK2050). Pozwala to na użycie frezu podczas wielu operacji obróbki stali i żeliwa. Frezy Double Octomill do pracy z dużym posuwem są dostępne z normalną podziałką.

A co z parametrami obróbki? Producenci mogą łączyć niewielką głębokość skrawania z dużym posuwem na ząb i używać frezu Double Octomill do pracy z dużym posuwem, aby osiągnąć wyższą prędkość usuwania materiału oraz zwiększyć tempo produkcji. Takie parametry zwiększają także stabilność procesu i przedłużają trwałość narzędzia dzięki skierowaniu siły skrawania osiowo, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wibracji.

Więcej informacji www.secotools.com/doubleoctomill

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama