Nowe testery uziemienia od Fluke

Reklama
Reklama

Badania wskazują, że nawet 15% problemów z jakością energii może być spowodowane przez złe uziemienie. Dzięki najnowszym testerom Fluke 1623-2 i Fluke 1625-2 wykrywanie problemów z uziemieniem staje się prostsze i szybsze.

Firma Fluke wprowadza na polski rynek testery uziemienia Fluke 1623-2 i Fluke 1625-2. Ich zaawansowane funkcje i liczne akcesoria ułatwiają prowadzenie pomiarów, a co za tym idzie redukują zagrożenia porażeniem użytkowników oraz pomagają rozwiązać problemy z jakością energii.

Reklama

Fluke 1623-2 i 1625-2 umożliwiają prowadzenie wszystkich czterech rodzajów pomiarów uziemienia:
· 3- i 4-biegunowy spadek potencjału (z użyciem elektrod),
· 4-biegunowy pomiar rezystywności gruntu (z użyciem elektrod),
· pomiar selektywny (przy użyciu 1 pary cęgów oraz elektrod),
· pomiar bezelektrodowy (przy użyciu 2 par cęgów).

Mierniki uziemienia Fluke 1623-2 i 1625-2 pozwalają na pomiar rezystancji pętli uziemienia za pomocą samych zacisków. W tej metodzie pomiaru dwa zaciski są umieszczone wokół pręta uziemienia i każdy z nich jest podłączony do miernika. Napięcie o stałej wartości jest wzbudzane na jednym z zacisków, a prąd jest mierzony na drugim zacisku. Następnie miernik automatycznie określa rezystancję pręta uziemienia. Co ważne w przypadku testowania bezelektrodowego pręt uziemiający nie musi być odłączony, co gwarantuje dużą oszczędność czasu i pozwala prowadzić testy uziemienie w miejscach, które wcześniej nie były brane pod uwagę: wewnątrz budynków, słupów wysokiego napięcia lub tam, gdzie nie ma dostępu do gruntu.

Zaletą mierników jest też intuicyjność i wygoda użytkowania. W przypadku każdego badania mierniki informują, które elektrody lub cęgi należy podłączyć. Testery mają wewnętrzną pamięć 1500 rekordów i złącze USB do szybkiego transferu danych do komputera. Duże, 7- segmentowe wyświetlacze gwarantują czytelność pomiarów w każdych warunkach.

Model Fluke 1625-2 został dodatkowo wyposażony w funkcje:
· automatycznej regulacji częstotliwości (AFC) – identyfikuje istniejące zakłócenia i dobiera częstotliwość pomiarową, przy której ich wpływ jest najmniejszy, zapewniając dokładniejsze wartości pomiaru uziemienia;
· pomiaru R* — oblicza impedancję uziemienia przy częstotliwości 55 Hz, aby bardziej precyzyjnie odzwierciedlić rezystancję uziemienia przy doziemieniu;
· regulowanych limitów dla szybszego testowania.

Fluke 1623-2 i 1625-2 można kupić jako samodzielne testery lub w zestawach. Kompletny zestaw obejmuje miernik 1623-2 lub 1625-2, przewody pomiarowe, 4 elektrody uziemienia, 3 szpulki z drutem, 2 zaciski, baterie i podręcznik — wszystko w profesjonalnym futerale Fluke.

www.fluke.pl

Reklama

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama