Nowoczesne czujniki wilgotności Sensirion serii SHT3x

Nowoczesne czujniki wilgotności Sensirion serii SHT3x Transfer Multisort Elektronik

Wilgotność oraz temperatura powietrza to dwa istotne parametry, mające duży wpływ na komfort. Zbyt niska wilgotność może doprowadzić do wysuszenia skóry oraz błony śluzowej, a w dalszej kolejności do podrażnień i objawów chorobowych przypominających grypę. Zbyt wysoka zaś sprzyja rozwojowi pleśni, drobnoustrojów itd.

Właśnie z tych względów w nowoczesnych systemach HVAC i pokrewnych urządzeniach, typu: klimatyzatory, nawilżacze czy osuszacze, stosuje się precyzyjne czujniki służące monitorowaniu jakości powietrza. Jednym z nich są te z serii SHT3x, czyli serii czujników wilgotności i temperatury, w których zastosowano nowy, zoptymalizowany układ CMOSens. To opracowane przez markę Sensirion rozwiązanie zapewnia większą niezawodność i dodatkowo poprawia dokładność pomiaru.

Seria SHT3x oferuje szereg funkcji, takich jak: ulepszone przetwarzanie sygnału, dwa różne adresy I2C (wybierane przez podanie stanu logicznego na przeznaczony pin czujnika), tryb alertu wyzwalanego przez przekroczenie zadanej wartości wilgotności/temperatury czy prędkość komunikacji do 1MHz. Ponadto czujniki ze wskazanej serii posiadają napięcie w zakresach od 2,15V (lub 2,4V) do 5,5V DC mają też szeroki zakres temperatury pracy, mieszczący się od - 40°C do 125°C, oraz kompaktową obudowę DFN8 o wymiarach 2,5 x 2,5 x 0,9 mm.

Źródło: Transfer Multisort Elektronik

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę