Nowość w branży laserów światłowodowych

Cutlite Penta: Nowość w branży laserów światłowodowych Cutlite Penta

Cutlite Penta należy do grupy firm wchodzących w skład El.En., która ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze źródeł laserowych CO2. Dzisiaj to doświadczenie i wiedza zostały przeniesione do obszaru technologii lasera światłowodowego. Dzięki partnerstwu z wiodącym światowym producentem źródeł laserowych, firmą IPG Photonics, obecnie dysponujemy najlepszymi źródłami laserów światłowodowych. Pozwala nam to opracowywać maszyny szybkie i o bardzo dużej mocy.

Celem firmy jest wyposażenie klientów w najlepszą maszynę, zaprojektowaną zgodnie z wymaganiami użytkownika, o doskonałym stosunku ceny do jakości. Nasze maszyny są niezawodne, innowacyjne i przyjazne w obsłudze. Szczególnie skupiamy się na rzeczywistych potrzebach operacyjnych, ze specjalnymi rozwiązaniami. Dzięki temu możemy wspierać klientów nawet w najtrudniejszych wyzwaniach.

Lasery światłowodowe to najbardziej wydajny system cięcia metalu na rynku. Nienaganna precyzja idzie w parze z dużą szybkością obróbki, co daje wydajność do 30% wyższą niż w przypadku innych technik. Zmniejszona długość fali wiązki lasera światłowodowego oznacza, że nawet metale przewodzące (takie jak mosiądz czy miedź) mogą być obrabiane z wysoką jakością.

Średnica zbliżona do włosa gwarantuje niezwykłą precyzję nawet przy obróbce bardzo małych detali. Ponadto cięcie laserem światłowodowym jest przyjazne dla środowiska, ponieważ charakteryzuje się niskim zużyciem energii i brakiem odpadów.

Cutlite Penta projektuje i rozwija systemy cięcia laserem światłowodowym, które oferują bardzo wysoką moc i jakość obróbki.

W całości wyprodukowane we Włoszech maszyny do cięcia laserowego Cutlite Penta były pierwszymi maszynami w Europie, które osiągnęły moc cięcia 30 kW. Głowica tnąca EVO 3, która jest projektem Cutlite Penta, gwarantuje maksymalną elastyczność podczas cięcia rur i blach. Najlepszym dowodem uznania dla naszych produktów jest to, że w latach 2021–2022 dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy w Europie blisko 300 laserów światłowodowych.

Odkryj maszyny do cięcia laserem światłowodowym na naszym stoisku podczas targów STOM w Kielcach w dniach 28–31 marca 2023 r. (Hala B Stoisko 03)

Artykuł sponsorowany (Cutlite Penta)