Nowości w ofercie HAIMER Polska

Nowości w ofercie HAIMER Polska Haimer

Coraz więcej przedsiębiorców świadomych jest tego, że czas obróbki odgrywa kluczową rolę w procesie produkcyjnym. Jego skracanie i zwiększanie efektywności procesu produkcyjnego należą do podstawowych zadań stojących przed współczesnym przedsiębiorcą – niezależnie od tego, jaką branżę reprezentuje.

Każdego dnia staramy się optymalizować proces produkcji przez cięcie kosztów związanych z bieżącym utrzymaniem zakładów, kosztów narzędziowych, operacyjnych a także pracowniczych. Firma Haimer stara się wychodzić naprzeciw tym potrzebom, oferując nowoczesne i sprawdzone od wielu lat rozwiązania z zakresu szeroko pojętego mocowania narzędzi, które znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle lotniczym, samochodowym, obróbce form, a także maszynowym. 

Gama urządzeń obejmuje:
    • uchwyty obróbkowe – w wykonaniu standardowym mechanicznym, jak i coraz popularniejsze uchwyty termokurczliwe w różnych wersjach wykonania, 
    • urządzenia do mocowania termokurczliwego narzędzi wykonanych zarówno ze stali szybkotnącej, jak i z węglika spiekanego o średnicach od 3-32 mm,
    • wyważarki dynamiczne umożliwiające wyważanie zarówno narzędzi, jak i uchwytów, a także elementów produkcyjnych występujących w przemyśle,
    • urządzenia do pomiaru i ustawiania narzędzi zarówno w wersjach ekonomicznych wykorzystywanych na liniach produkcyjnych, jak i profesjonalnych – wyposażonych w automatyczny pomiar narzędzi i przesył do systemów zarządzania lub bezpośrednio do sterowania obrabiarki.

maszyna termokurczliwa
Urządzenie obkurczające Power Clamp Comfort

Nowości
Idea Industry 4.0 przynosi w ostatnim czasie mnóstwo nowych rozwiązań i kolejnych pomysłów nie tylko z zakresu mocowania narzędzi, ale także przygotowania produkcji i zarządzania danymi. Zmiany w funkcjonowaniu zakładów powodują także przyspieszenie prac i wdrożeń w zakresie gotowych rozwiązań – począwszy od uchwytów narzędziowych, którym stawia się coraz wyższe wymagania, przez urządzenia do mocowania termokurczliwego, aż po pomiar narzędzi i przede wszystkim zarządzanie danymi w procesie. Nowością w ofercie jest opatentowany system SAFE-LOCK umożliwiający błyskawiczną wymianę narzędzia zarówno w przypadku obróbki realizowanej w procesie toczenia, jak i frezowania.

Grupy produktowe:
    • uchwyty obróbkowe,
    • mocowanie termokurczliwe,
    • wyważanie narzędzi i uchwytów,
    • pomiar i ustawianie narzędzi,
    • czujniki 3D,
    • narzędzia skrawające.

Źródło: Haimer

Haimer Polska

Haimer Polska

Haimer jest średniej wielkości firmą rodzinną, zlokalizowaną w Igenhausen (w okolicach Augsburga, Bawaria), w Niemczech. Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy innowacyjne rozwiązania charakteryzujące się wysokim stopniem precyzji. Wykorzystywane są one głównie w obróbce metali, najczęściej w przemyśle samochodowym, lotniczym, a także energetycznym.

Oferta

W naszej ofercie poza szeroką ofertą uchwytów narzędziowych różnych typów znaleźć można także urządzenia do mocowania termokurczliwego, wyważarki przemysłowe, czujniki 3-D, a także wysokiej jakości narzędzia skrawające i adaptery wykorzystywane do mocowania tarcz szlifierskich.

Profil Firmy

Haimer Polska