Nowy analizator jakości energii KEW 6315

Kyoritsu
Reklama
Reklama

KEW 6315 to nowy analizator jakości energii firmy Kyoritsu oferuje użytkownikowi szerokie możliwości pomiarów parametrów elektrycznych oraz analizy jakości energii zgodnie ze standardami IEC61000-4-3 klasa S oraz EN50160, a także rejestrację oraz bezprzewodowy przesył danych za pomocą Bluetooth, zarówno do komputerów PC, jak i do coraz popularniejszych urządzeń wykorzystujących Android, takich jak tablety czy smartfony. 

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i funkcjom pomocniczym, jak np. Quick Start Guide (Przewodnik Szybkiego Startu, wspomagający szybkie ustawienie parametrów pomiaru i rozpoczęcie rejestracji danych) czy Wiring Check (sprawdzenie poprawności połączeń wraz ze wskazaniem idealnych wykresów wektorowych prądów i napięć odpowiednich dla danego układu), posługiwanie się miernikiem nie przysparza problemów. Urządzenie zaprojektowane jest zgodnie z wymogami bezpieczeństwa IEC61010-1 CAT IV 300 V/CAT III 600 V/CAT II 1000 V.

Reklama

Analizator działać może w różnych układach podłączenia do sieci: 1P2W, 1P3W, 3P3W, 3P4W. KEW6315 współpracuje z dwunastoma rodzajami przystawek cęgowych, od modeli umożliwiających pomiar prądów rzędu 1 mA, np. upływowych, do elastycznych przystawek typu cewka Rogowskiego o zakresie 3000 A. Obok szerokiej rozpiętości mierzonych prądów (do 3 kA) i napięcia (do kV) dalsze poszerzenie zakresów w górę i w dół zapewniają ustawiane przekładnie CT i VT, od 0,01 do 9999,99. Oczywiście, mierzone są rzeczywiste wartości skuteczne (TrueRMS) sygnałów.

Dodatkowo miernik wyposażony jest w dwa wejścia analogowe sygnałów napięciowych DC 100 mV/1000 mV/10 V oraz jedno wyjście cyfrowe (w rodzaju otwartego kolektora). Kolejne z mierzonych i rejestrowanych parametrów, to: częstotliwość; moc czynna, bierna i pozorna; energia czynna, bierna i pozorna; współczynnik mocy (PF), prąd w przewodzie neutralnym, zapotrzebowanie mocy, harmoniczne (do 50). Dochodzą do tego parametry jakościowe, takie jak występowanie przerw, zapadów, wzrostów, przepięć (z uśrednianiem co 10 ms dla f = 50 Hz lub co 8,3 ms dla f = 60 Hz) oraz badanie stanów nieustalonych (przepięcia, impulsy – z częstotliwością próbkowania co 2,4 μs). Realizowane są także funkcje pomiarów prądów rozruchowych oraz badanie asymetrii zasilania. Ponadto przyrząd ma funkcję kalkulacji parametrów Plt i Pst, określających zjawisko migotania światła (ang. flicker) zgodnie z IEC61000-4 15. Dodatkowo miernik może wyliczyć pojemność baterii kondensatorów niezbędną do uzyskania żądanej wartości współczynnika mocy.

Reklama

Przyrząd wyposażony jest w duży, czytelny, kolorowy wyświetlacz TFT, na którym prezentowane mogą być wartości mierzonych parametrów, a także graficzne wykresy wektorowe, kształty przebiegów, analiza harmonicznych dla trzech faz. Ma on także możliwość zapisu danych na karcie pamięci 2 GB typu SD i w wewnętrznej pamięci, ich transmisję do PC i prowadzenie analizy wyników za pomocą załączonego oprogramowania, wraz z przygotowaniem raportu zgodności zasilania z normą EN 50160.

Przyrząd ma zasilanie bateryjne i sieciowe. Dzięki specjalnemu adapterowi miernik może zostać zasilony z badanej instalacji, natomiast pokrowiec z magnesem umożliwia zawieszenie go np. wewnątrz rozdzielnicy. Dystrybutorem KEW 6315 jest firma BIALL Sp. z o.o. z Gdańska.

 

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama