Nowy frez do obróbki tytanu i stali nierdzewnej

WIDIA

Pełnowęglikowy frez walcowy VariMill III ER mający siedmiorowkową konstrukcję z zatoczeniem mimośrodowym krawędzi, będący najnowszym dodatkiem do rodziny WIDIA VariMill został skonstruowany w celu lepszego usuwania metalu, dłuższej żywotności i poprawionej jakości wykończenia powierzchni wymagających materiałów obrabianych, takich jak tytan i jego stopy.

Producenci OEM oraz ich poddostawcy w sektorze lotniczym i energetycznym, którzy regularnie muszą mierzyć się z wyzwaniami związanymi z obróbką wysokowytrzymałych, lekkich stopów tytanowych i stali nierdzewnych, chcą się przekonać jak frez VariMill IIER wraz z nowym gatunkiem WIDIA Victory Grade Ws15PE poprawiają wydajność procesów obróbczych – mówi Ron West, menedżer produktu Widia.

Nowo opracowana powłoka oraz proces zastrzeżonej obróbki przed i po nałożeniu powłoki znacznie poprawiają spójność krawędzi skrawających. Oznacza to wyższe wartości usuwania metalu, dłuższą żywotność narzędzia i poprawę wykończenia powierzchni przedmiotu obrabianego z kosztownych, wymagających materiałów. Narzędzie zostało zaprojektowane jako prawdziwy frez walcowy do operacji wykańczania z możliwością uzyskania do 30% promieniowego zetknięcia z przedmiotem obrabianym.

Oznacza to, że użytkownicy VariMill III ER mogą wykorzystywać techniki obróbki szybkiej takie jak frezowanie trochoidalne w wysokowytrzymałych stopach – dodaje Ron West.

Wymagające rynki, takie jak branża lotnicza i energetyka, są zdefiniowane przez zapotrzebowanie na zwiększoną wydajność. W odpowiedzi na te wymagania WIDIA oferuje produkty VariMill IIIER w pełnej linii opcji obejmującej wersje 2,3 i 5xD oraz wszystkie promienie i sfazowane naroża popularne w sektorze lotniczym, w wersjach calowych i metrycznych. Wraz z coraz szerszym zastosowaniem technologii produkcji przyrostowej (addytywnej) w branży lotniczej, będzie się obserwować trend stopniowego przechodzenia od operacji obróbki zgrubnej do operacji obróbki półwykańczającej i wykańczającej, w których zwiększoną wydajność zapewnia Aramil III ER. VariMill III ER jest również dostępny w opcji SAFE LOCK firmy Hamer eliminującej niebezpieczeństwo wyciagnięcia narzędzia z oprawki oraz zwiększającej stabilność i współśrodkowość montażu narzędzia, co z kolei zwiększa, jakość wykończenia obrabianych powierzchni i żywotność narzędzia.

Połączenie z NOVO
Warto również podkreślić, że pełnowęglikowe frezy walcowe VariMill są dostępne poprzez NOVO, aplikację cyfrowej wiedzy procesowej opracowaną przez WIDIA. Dzięki potężnej wiedzy procesowej dostępnej na platformę iPad i inne urządzenia cyfrowe, NOVO pomaga użytkownikom zdefiniować parametry procesów obróbki, takie jak zagłębianie skośne i rowkowanie w określonych materiałach roboczych, a następnie natychmiast zredukować zestaw produktów do takich, które są w stanie wykonać zadanie (jak produkty VariMill). Aplikacja NOVO oferuje w ten sposób znacznie bardziej użyteczną wiedzę procesową niż jakikolwiek inny katalog online – a wszystko to w ułamku czasu w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań.

Źródło: Widia

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę