Automotive – konferencja branży motoryzacyjnej

Reklama
Reklama

23-24 kwietnia w Zakopanym odbyła się konferencja naukowo-techniczna Automotive. Celem konferencji było spotkanie przedstawicieli biznesu i nauki zajmujących się branżą motoryzacyjną oraz przedstawienie nowych rozwiązań mających zastosowanie w przemyśle automotive.

Branża motoryzacyjna w Polsce to jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu, jednak, jak wskazał Rafał Orłowski z AutomotiveSuppliers.pl, Polska jest daleko za innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej w tej dziedzinie, jeśli chodzi o produkcję aut i ich eksport. Najlepiej ma się u nas sektor komponentów. Tutaj Polska plasuje się na drugim miejscu, zaraz za Czechami i w dalszym ciągu zauważa się tendencję wzrostową.

Reklama

Podczas konferencji uczestnicy mogli zapoznać się między innymi z nowym rozwiązaniem Siemens - TIA, które jest odpowiedzią na wyzwania innowacyjnego przemysłu samochodowego, z możliwościami oprogramowania w elastycznych systemach produkcji, które przedstawił prezes Aiut Service - pan Leszek Olejarz oraz z zastosowaniem nowoczesnych przewodów Lapp Kabel do niezawodnej transmisji danych w Industry 4.0.

Niemniej ciekawe prezentacje przedstawili przedstawiciele nauki, którzy zapoznali uczestników z projektami, w jakich brali i biorą udział. Dr hab. Jacek Reiner zaprezentował systemy wizyjne do monitorowania procesów, co pozwala aktywnie poprawić jakość wytwarzania.

W panelu dotyczącym bezpieczeństwa procesów produkcyjnych można było usłyszeć przedstawicieli Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Siemensa oraz prof. Marka Dźwiarka w temacie wymagań bezpieczeństwa dotyczących zautomatyzowanych systemów wytwarzania.

Powiązane firmy

Reklama

Ostatni panel konferencji poświęcony był efektownym gospodarowaniem zasobami w przemyśle samochodowym. Doświadczeniami podzielili się: Paweł Ziobro z Comau, Mateusz Kubiński z General Motors Manufacturing Poland, Łukasz Drob z FCA Poland, Wojciech Sobczak - Luca Logistic Solutions oraz Grzegorz Rudnicki z MJ Group.

Równolegle z panelami teoretycznymi odbywały się zajęcia warsztatowe.

Gospodarzami konferencji byli - Konfederacja Lewiatan - Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych oraz Siemens.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny wydarzenia oraz również o  atrakcyjność oprawy konferencji.

MM Magazyn Przemysłowy był patronem medialnym spotkania.

Reklama

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama