Od maszyn używanych do nowych obrabiarek XYZ

Od maszyn używanych do nowych obrabiarek XYZ Inter-Plast

INTER-PLAST Z. Bodziachowska-Kluza Sp. j. to firma kontynuująca działalność swojego poprzednika – firmy P.W. Inter-Plast A. Bodziachowski o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży – w zakresie sprzedaży maszyn nowych oraz sprzedaży i remontu maszyn używanych.

Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe wsparcie przedsprzedażowe w formie pomocy w doborze urządzenia i możliwości przetestowania go pod prądem, a także opiekę posprzedażową w postaci przygotowania maszyny do transportu, wsparcia logistycznego oraz uruchomienia w miejscu docelowym przez własny zespół serwisowy. Oferuje także pełną opiekę serwisową w trakcie eksploatacji – zarówno w zakresie konserwacji, jak i usuwania awarii.

Od 2012 r. INTER-PLAST oferuje na polskim rynku maszyny do obróbki metali brytyjskiego producenta XYZ Machinetools. Firma XYZ powstała w 1984 r. i jest obecnie jednym z największych dostawców obrabiarek CNC w Wielkiej Brytanii. Cechą wyróżniającą jej maszyn jest dbałość o połączenie wysokiej jakości wykonania z odpowiednim, łatwym w obsłudze i konfiguracji sterowaniem.

Innowacyjny system sterowania ProtoTRAK montowany w tokarkach i frezarkach posiada szereg użytecznych funkcji, takich jak:

• praca w trybie manualnym bądź pełnym CNC – pozwala zarówno na zatrzymanie doświadczonego tokarza/frezera, jak i przyspieszenie wykonywanych operacji;
• funkcja TRAKING – pozwala na dokładne prześledzenie w trybie ręcznym stworzonego przez operatora programu, dzięki czemu zapobiega kolizjom, a także zwiększa bezpieczeństwo i pewność siebie mniej obytych z pracą na maszynie operatorów;
• funkcja WYKONAJ RAZ – pozwala na wykonywanie pojedynczych operacji, takich jak promień czy kąt na tokarkach lub kilka otworów na frezarce. Dzięki automatyzacji procesu obliczeń ich realizacja zajmuje dwa razy mniej czasu niż na maszynie manualnej: wystarczy wpisać wy- magany parametr (np. 45°) i dojechać do materiału, a następnie wykonać operację przez kręcenie pokrętłem;
• gotowe cykle obróbcze – sterowanie ProtoTRAK umożliwia wybór programu spośród gotowych cykli, a także uzupełnienie go o dane zawarte w rysunku technicznym;
• funkcja LOOK – umożliwia podejrzenie rysunku detalu i porównanie go z tym otrzymanym od zleceniodawcy, dając pewność, że ich specyfikacja będzie się zgadzać.

Szeroka gama oferowanych maszyn XYZ w elastyczny sposób zaspokaja różnorodne potrzeby produkcyjne zakładów i pozwala pogodzić je z wymogiem oszczędności przestrzeni. Dobrym przykładem może być model XYZ 2-OP – małogabarytowe pionowe centrum obróbcze o wysokiej precyzji wyposażone w sterowanie ProtoTRAK. Maszyna została pomyślana jako wsparcie tzw. „drugiej operacji” (obróbki wykańczającej). Łatwość jej obsługi sprawia, że w szybki sposób można przeszkolić w tym zakresie dostępny w firmie personel bez konieczności inwestowania w wyspecjalizowanych operatorów CNC. Atutem modelu XYZ 2-OP jest także jego mobilność po -zwalająca na łatwy transport i urucho-mienie obrabiarki w pożądanym miejscu bez kosztownych przestojów.

Oprócz frezarek i tokarek na sterowaniu ProtoTRAK firma XYZ oferuje maszyny do produkcji seryjnej, takie jak centra obróbcze i tokarskie wyposażone w sterowanie Siemens.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę