Optymalizacja przestrzeni montażowej dzięki sprężynom falistym i spiralnym pierścieniom ustalającym TFC

Optymalizacja przestrzeni montażowej dzięki sprężynom falist TFC

Działające na skalę międzynarodową przedsiębiorstwo TFC oferuje szeroki asortyment sprężyn falistych, spiralnych pierścieni ustalających, szybkozłączy i tradycyjnych elementów łączeniowych. To ważne źródło zaopatrzenia w szczególności dla konstruktorów z branży techniki napędowej, mechatroniki oraz mechaniki precyzyjnej. Portfolio firmy TFC wspiera bowiem realizację kompaktowych podzespołów, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań naprężających i poprawę bezpieczeństwa eksploatacyjnego wałów szybkoobrotowych.

Firma TFC Ltd. zaliczana jest na całym świecie do czołowych dostawców mechanicznych rozwiązań mocujących i uchodzi za specjalistę w zakresie elementów sprężystych. Przedsiębiorstwo zostało utworzone w 1961 r., a od 2022 r. jest członkiem amerykańskiego koncernu AFC Industries. TFC z siedzibą w Sussex (Wielka Brytania) jest przede wszystkim wyłącznym dostawcą walcowanych spiralnie pierścieni ustalających z drutu płaskiego i sprężyn falistych Smalley®. Partner kontaktowy do spraw sprzedaży w Polsce znajduje się Heathfield (Wielka Brytania), a magazynowanie i wysyłki odbywają się z Bochum w Niemczech.

>>Zamów darmowy zestaw próbek<<

Alternatywa z drutu płaskiego

Ze względu na swoją uniwersalność sprężyny faliste i spiralne pierścienie ustalające Smalley z drutu płaskiego z portfolio firmy TFC są często stosowane w nowych konstrukcjach, które wyznaczają standardy w zakresie ograniczenia przestrzeni zabudowy, efektywności energetycznej oraz lekkości konstrukcji. Często stanowią przemyślaną pod względem technologicznym i ekonomicznym alternatywę dla konwencjonalnych sprężyn z drutu okrągłego i pierścieni wytłaczanych.

sprężyny faliste
Sprężyny faliste od TFC umożliwiają konstruowanie niewielkich podzespołów, wspomagają realizację kompaktowych przekładni i ułatwiają wdrażanie innowacyjnych rozwiązań naprężających. Źródło: TFC

Do produkcji sprężyn i pierścieni stosowana jest opracowana przez Smalley metoda Circulair-Grain, która umożliwia wytwarzanie prawie idealnie okrągłych elementów. Ta procedura jest niezawodna, ekonomiczna i nie wymaga pracochłonnej obróbki narzędziowej, dzięki czemu jest odpowiednia także do oszczędnej pod względem kosztów produkcji prototypów i krótkich serii. Sprężyny faliste i spiralne pierścienie ustalające są produkowane z walcowanego drutu płaskiego z litych, wstępnie hartowanych i temperowanych materiałów stalowych lub metalowych i zachowują właściwości nawet w wysokich lub zmiennych temperaturach.

spiralne pierścienie ustalające
Spiralne pierścienie ustalające, dostępne w różnych wersjach i z różnych materiałów, znajdują zastosowanie w wielu obszarach techniki napędowej. Źródło: TFC

Produkty premium w portfolio

Sprężyny faliste i spiralne pierścienie ustalające Smalley® są oferowane przez TFC w różnych wersjach materiałowych, wymiarach i seriach produkcyjnych. Sprężyny z drutu płaskiego są dostępne na przykład w wersjach z pojedynczymi, kilkakrotnymi lub wielokrotnymi zwojami, natomiast spiralne pierścienie ustalające są dostępne w wersjach z otwartymi lub zachodzącymi na siebie końcami, a także jako pierścienie warstwowe. Aktualnie do produktów premium w portfolio TFC należą w szczególności sprężyny o wielu zwojach z serii Crest-to-Crest®.

sprężyny faliste
Sprężyny faliste Crest-to-Crest w portfolio TFC mogą być stosowane w celu zredukowania przestrzeni zabudowy. Mogą przejmować tę samą siłę oraz zachowywać wszystkie specyfikacje standardowej sprężyny spiralnej, oszczędzając przy tym do 50% osiowej przestrzeni montażowej. Źródło: TFC

Decydująca zaleta sprężyn falowych Crest-to-Crest® polega na tym, że przy takim samym ugięciu oraz tej samej wytrzymałości zajmują do 50% mniej osiowej przestrzeni montażowej niż konwencjonalne sprężyny z drutu okrągłego lub spiralne. Stwarza to duży potencjał optymalizacji przestrzeni zabudowy i dalszej miniaturyzacji, szczególnie w przypadku konstrukcji z gęsto upakowanymi podzespołami.

Usługi dla konstruktorów

Oprócz programu produktów TFC oferuje także bezpłatne usługi inżynieryjne, zapewniające wsparcie dla konstruktorów i projektantów produktów przy wyborze optymalnego rozwiązania produktowego. Oferta obejmuje omówienie zastosowania, sprawdzenie projektu, udostępnienie dokumentacji technicznej, pliki CAD, bezpłatny projekt i opracowanie specyficznych dla klienta rozwiązań specjalnych.

Zachęcamy do spotkania z doradcą technicznym podczas tegorocznych targów Ptak Warsaw w dniach 24–26 października na stanowisku B3.59a w hali B.

 

>>Zobacz więcej nt. oferty firmy TFC<<


TFC Ltd Heathfield,
Hale House, Ghyll Industrial Estate,
Heathfield, East Sussex TN21 8AW
United Kingdom (UK)
tel.: +44 (0) 1435 866011
www.tfc.eu.com
e-mail: poland@tfc.eu.com

Artykuł sponsorowany TFC