Optymalizacja sposobu doprowadzania chłodziwa

Seco Tools
Reklama
Reklama

 

Nowy system do przecinania Seco 150.10-JETI, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu produktywności, trwałości narzędzia i jakości obrabianych części, usprawnia odprowadzanie ciepła w procesach przecinania przy dużych prędkościach.

System przecinania obejmuje listwy ze stali szybkotnącej, technologię Jetstream Tooling oraz imaki nożowe z wlotami chłodziwa. Wszystkie te elementy zapewniają prosty strumień cieczy chłodzącej doprowadzanej pod wysokim ciśnieniem do krawędzi skrawającej i zapewniają zoptymalizowaną, skuteczną penetrację strefy tarcia między krawędzią a obrabianym elementem. Co za tym idzie, producenci czerpią zyski z szybkiego odprowadzania ciepła, prawidłowego usuwania wiórów i doskonałego wykończenia powierzchni części.

Reklama

Ponadto system 150.10-JETI może się swobodnie pracować w ciasnych obszarach roboczych oraz bliżej wrzeciona dzięki swym kompaktowym wymiarom bez zewnętrznego orurowania i złączy. Ich wyeliminowanie oznacza także brak kosztów związanych z częściami zamiennymi i zmniejsza konieczne zapasy narzędzi.

Listwy ze stali szybkotnącej, dostępne w wielkościach 15 mm, 20 mm i 25 mm, zapewniają wysoką stabilność płytek o szerokości od 2 mm do 6 mm. Są także odpowiednie do różnych imaków nożowymi obecnych na rynku.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama