Pięć imprez skupi liderów

Raven Media
27.2.2015

Targi Kielce zapraszają od 27 do 29 marca 2012 na STOM - TOOL, STOM-BLECH, SPAWALNICTWO, CONTROL-STOM I EXPO-SURFACE.  To dziesiątki ton najnowocześniejszego sprzętu i 5 tysięcy odwiedzających specjalistów. 

Ogromne zainteresowanie specjalistów, firm i zwiedzających Salonem Technologii Obróbki Metali STOM zaowocowało podziałem imprez na STOM-TOOL targi obróbki materiałów, obrabiarek i narzędzi oraz STOM-BLECH targi obróbki blach. Na STOM-TOOL 2012 zaprezentowane zostaną najnowsze technologie, obrabiarki, maszyny i narzędzia oraz materiały stosowane do obróbki metali. Swoje stoiska będą mieć tu także instytucje, stowarzyszenia, jednostki badawczo-rozwojowe, ośrodki targowe oraz wydawnictwa branżowe. Na STOM-BLECH producenci i dystrybutorzy pokażą maszyny do obróbki blach m.in. nowoczesne cięcia laserowe i wodą, gięcie, wykrawanie czy malowanie. Nie zabraknie maszyn i narzędzi oraz materiałów stosowanych do obróbki blachy. Pojawią się innowacyjne metody grawerowania, szlifowania czy polerowania.

Patronat honorowy nad targami objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

W tym samym czasie w Targach Kielce odbędą się tradycyjnie Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO organizowane przy współpracy z Instytutem Spawalnictwa z Gliwic oraz Polską Izbą Spawalniczą z Warszawy. W ramach wystawy prezentowane są najnowsze maszyny, urządzenia oraz rozwiązania technologiczne i materiały stosowane w spawalnictwie, maszyny, urządzenia i osprzęt do spawania, materiały spawalnicze, systemy komputerowe wspomagające procesy spawalnicze, roboty, automaty, linie technologiczne, gazy techniczne. Wystawie towarzyszą pokazy nowoczesnych maszyn, urządzeń i metod spawania. Wśród produktów znaleźć można kilkadziesiąt premier i nowości.

Z kolei Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE to technologie oraz urządzenia do nanoszenia powłok ochronnych, sprzęt do czyszczenia i przygotowania powierzchni, specjalistyczne środki chemiczne, jak również urządzenia czy systemy do obróbki powierzchni. Wystawie towarzyszyć będzie organizowane przez Targi Kielce oraz Akademię Górniczo-Hutniczą sympozjum naukowe pod hasłem Technologie antykorozyjne i ochrona powierzchni.

          Wśród tych zagadnień nie mogłoby z pewnością zabraknąć części poświęconej przemysłowej technice pomiarowej. Stąd wystawa CONTROL-STOM i Firmy prezentują tu sprzęt kontroli pomiarowej, aparaturę badawczą i wyposażenie pomieszczeń laboratoryjnych. CONTROL-STOM to okazja do zaprezentowania najnowszych technologii. W tym roku rynkowe hity zaprezentuje m.in. firma FARO Technologies Polska, Taylor Hobson czy Carl Zeiss.     

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę