Pierwsza polska wycinarka laserowa fiber do cięcia rur i profili

Pierwsza polska wycinarka laserowa fiber do cięcia rur i pro Uni-Kat

Nie można sobie wyobrazić dzisiejszych konstrukcji bez rur ani profili. W związku z postępem technicznym stawiane im wymagania stają się coraz większe. Dlatego też coraz częściej wykorzystywane są profile ze skomplikowanymi wycięciami oraz o złożonych kształtach.

Naprzeciw takim wymaganiom wyszła zaawansowana technologia laserowa. Dzisiejsze obrabiarki z łatwością pozwalają na wycinanie laserem w profilach oraz obróbkę laserową rur, które są wykonane ze stali nierdzewnej, czarnej lub aluminium.

W maszynach polskiej produkcji cięcie rur i profili jest dodatkową funkcją, fragmentem rozwiązań do cięcia arkuszy – nie ma bowiem rozwiązania, które jest przeznaczone wyłącznie dla rur i profili. Połączenie obu rozwiązań było korzystne ze względu na cenę źródła lasera światłowodowego (która stanowiła często ponad połowę wartości kompletnego rozwiązania).

wycinarka laserowa

Dziś wraz z rosnącą konkurencją i liczbą aplikacji laserowych następuje spadek cen laserów fiber. Jednocześnie wzrost gospodarczy, a tym samym produkcji, sprawia, że posiadanie dedykowanego rozwiązania jest dużo bardziej opłacalne. Firmy, które posiadają wystarczająco dużo produkcji, poszukują więc rozwiązań dedykowanych.

Na te potrzeby rynkowe odpowiada jeden z czołowych polskich producentów maszyn do cięcia stali, firma Uni-Kat, która na targach STOM w Kielcach zaprezentuje premierę pierwszej wyprodukowanej w Polsce wycinarki laserowej, która jest dedykowana wyłącznie do cięcia rur i profili.

Artykuł sponsorowany Uni-Kat