Płytki o pełnym profilu do precyzyjnego toczenia gwintów

Seco Tools
Reklama
Reklama

W ofercie firmy Seco Tools znalazło się 13 nowych płytek o pełnym profilu do toczenia gwintów wewnętrznych o profilu UNJ i MJ. Dostępna jest pełna gama płytek zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Płytki cechują się bardzo wąską tolerancją, dzięki czemu zapewniają jeszcze większą precyzję w obrabianiu stali nierdzewnej oraz żaroodpornych stopów na bazie niklu i stopów tytanu.

Oprócz tego nowe płytki zwiększają trwałość narzędzia. Ich zastosowanie optymalizuje również spójność procesu i dokładność profilu, co jest szczególnie ważne dla producentów z branży lotniczej, którzy mogą korzystać z bogatej gamy płytek do toczenia gwintów firmy Seco Tools.

Reklama

Zastosowanie nowych płytek wraz z oprawkami Seco wykorzystującymi technologię wysokociśnieniowego chłodzenia Jetstream Tooling zapobiega powstawaniu niebezpiecznych, splątanych, zwijanych wiórów, które mogą wstrzymać produkcję. Oprawki te doprowadzają wysokociśnieniowy, skoncentrowany strumień chłodziwa o dużej prędkości do optymalnego miejsca w pobliżu krawędzi skrawającej, co daje możliwość odprowadzenia i skierowania wióra w określonych kierunkach z dala od strefy skrawania.

Technologia Jetstream Tooling pozwala rozwiązać problem długich wiórów przy obróbce trudnych części z tytanu oraz podobnych materiałów, co zwiększa trwałość narzędzia. Podczas toczenia gwintów w stali i stali nierdzewnej lepsza kontrola nad wiórem może oznaczać wzrost prędkości skrawania nawet o 30 do 60% bez obniżenia jakości powierzchni.

Reklama

Dla profili UNJ stosuje się gwinty calowe, a dla profili MJ dostępne są odpowiadające im gwinty metryczne.

Źródło: Seco Tools

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama