Pneumatyczny napęd wahadłowy

Festo

 

Firma Festo zaprezentowała łatwy w instalacji pneumatyczny napęd wahadłowy 90/180/270° o długim czasie bezawaryjnej pracy

Firma Festo dodała do oferty łatwy w instalacji pneumatyczny napęd wahadłowy DRVS o długim czasie bezawaryjnej pracy. Jest on produkowany w szczelnej obudowie zapobiegającej przedostawaniu się kurzu i zanieczyszczeń do łożysk.

Występuje w wersjach o standardowym kącie obrotu 90, 180 i 270°, który może być płynnie regulowany przez użytkownika za pomocą wsporników. Zapewnia elastyczną amortyzację w obu położeniach końcowych.

Przy ciśnieniu pracy wynoszącym 6 b, siedem różnych wariantów napędu DRVS zapewnia zakres momentu obrotowego od 0,15 do 20 Nm. Do współpracy z napędem DRVS producent zaleca dopasowany do niego przetwornik położenia SRBS.

www.festo.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę