Podnośnik próżniowy Jumbo Low-Stack

Schmalz
Reklama
Reklama

Bezpieczne i wygodnie podnoszenie kartonów, towarów metalowych lub worków z palet znajdujących się blisko poziomu gruntu to zaleta chwytaka próżniowego Jumbo Low-Stack firmy Schmalz.

Rozwiązanie w zakresie obsługi, które jest również idealne do sięgania do pojemników transportowych, takich jak pudełka i skrzynki kratowe, opiera się na modułowym systemie podciśnieniowych chwytaków podnoszących JumboErgo i Sprint. Podczas pracy z hermetycznymi elementami roboczymi, takimi jak między innymi torby foliowe, ma on udźwig do 80 kg. 

Podnośnik próżniowy Jumbo Low-Stack umożliwia podnoszenie i odkładanie worków blisko poziomu gruntu przy jednoczesnym zachowaniu pionowej pozycji ciała, to wygoda i bezpieczeństwo pracy.

 

W modelu Jumbo Low-Stack firma Schmalz opracowała rozwiązanie, które umożliwia użytkownikowi podnoszenie i odkładanie elementów roboczych blisko ziemi przy jednoczesnym zachowaniu pionowej pozycji ciała. Użytkownik steruje ruchem w górę i w dół po prostu obracając pionowy uchwyt, który podczas podnoszenia przesuwa się przez rękę. Daje to użytkownikowi pełną kontrolę podczas całego procesu podnoszenia. Ponadto, firma Schmalz wyposażyła chwytak Jumbo Low-Stack w nową funkcję zwalniania, która eliminuje podciśnienie resztkowe pomiędzy chwytakiem a elementem roboczym. Dzięki tej nowej funkcji użytkownik może teraz zwolnić ssawkę bez użycia dodatkowej siły.

Dostępne są różne przyssawki do bezpiecznego chwytania różnych elementów roboczych. Adapter szybkiej wymiany umożliwia łatwe dopasowanie ich do danego zastosowania: podwójne przyssawki, okrągłe chwytaki podciśnieniowe lub czterogłowicowe przyssawki – firma Schmalz oferuje odpowiednio do każdego rozmiaru i poziomu stabilności podnoszonego elementu.

Rodzina chwytaków podciśnieniowych Jumbo charakteryzuje się elastyczną rurą podnoszącą, która kurczy się i wydłuża podczas podnoszenia i opuszczania ładunku. Dla modelu Jumbo Low-Stack firma Schmalz opracowała specjalną zmienną jednostkę podnoszącą, której zakres skoku wynosi od 1400 do 800 mm i można go dowolnie wybierać w odstępach co 100 mm. Dzięki temu użytkownicy mogą w optymalny sposób dostosować do obsługi różnych elementów.

 

Jumbo Low-Stack stanowi uzupełnienie dotychczasowego asortymentu podciśnieniowych chwytaków podnoszących, które zapewniają ergonomiczne rozwiązania do częstego i szybkiego podnoszenia i przemieszczania elementów roboczych podczas załadunku maszyny oraz w obszarach transportu i uruchamiania. Jednostka podnosząca, uchwyt operatora, ssawka i generator podciśnienia mogą być skonfigurowane zgodnie z życzeniem klienta.

Źródło: Artykuł firmowy (Schmalz)