Podstawki wahliwe do zabezpieczania elementów obrabianych

Podstawki wahliwe do zabezpieczania elementów obrabianych norelem

Firma norelem, specjalizująca się w standardowych komponentach maszyn, oferuje szeroką gamę podstawek wahliwych stanowiących wszechstronne rozwiązania do bezpiecznego mocowania części. Wykorzystywane jako ograniczniki, elementy podporowe i kołki ustalające, samonastawne podstawki norelem stanowią optymalne rozwiązanie do konstrukcji przyrządów obróbkowych i narzędzi.

Pomimo niewielkich rozmiarów podstawki norelem przenoszą siły do 220 kN, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w zakresie bezpiecznego i niezawodnego mocowania komponentów. Kluczowym elementem każdej podstawki wahliwej jest utwardzona, spłaszczona kulka. W zależności od wersji podstawki osadzona kulka może być wychylana we wszystkich kierunkach w zakresie od 7,5° do 20°, co zapewnia dopasowanie zarówno do kształtu prefabrykatów, jak i elementów obrobionych maszynowo.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

W przypadku powierzchni wymagających większego zabezpieczenia podstawki wahliwe norelem są dostępne w wersjach z powierzchniami poliuretanowymi i diamentowymi. Powierzchnia poliuretanowa jest odporna na ścieranie, nie barwi przedmiotu i zapewnia dużą siłę trzymającą. Do mocowania gładkich lub śliskich przedmiotów oferowane są podstawki ze ścierną powierzchnią diamentową, zapewniającą maksymalny chwyt przy minimalnej sile mocowania. Asortyment podstawek wahliwych firmy norelem jest dostępny w wielu wersjach i typach, zapewniając elastyczne rozwiązania w zakresie przyrządów mocujących dostosowane do wymagań użytkowników. Oferta obejmuje podstawki, które blokują w miejscu osadzoną kulkę, co zapobiega przekręceniu, a także wersje z O-ringiem zapobiegające przedostawaniu się brudu i ciał obcych do części.

Podstawki, dostępne w wersji płaskiej, ząbkowanej lub wyposażonej we wkładkę z twardego metalu (gripper), są optymalnie dopasowane do każdego zastosowania, dając inżynierom pewność i gwarancję działania. Użytkownicy mogą wybierać różne wersje wkładek, w tym wykonane ze stali/ stali nierdzewnej, węglika lub tworzywa POM (polioksymetylen). Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem, podkreśla, iż niezawodne i bezpieczne elementy pozycjonujące mają kluczowe znaczenie dla inżynierów i producentów narzędzi, zapewniając solidne mocowanie części i wydajne działanie, a asortyment firmy norelem w zakresie podstawek wahliwych zapewnia spokój ducha inżynierom, oferując szeroki wybór rozmiarów i typów, które szybko i niezawodnie spełniają niemal wszystkie wymagania.

Wszystkie komponenty są dostępne w uznanym katalogu firmy norelem The Big Green Book. Arkusze danych i rysunki CAD są dostępne online i można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym norelem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę