Pompy perystaltyczne APEX

Watson-Marlow
Reklama
Reklama

Firma Watson-Marlow wprowadza na polski rynek nowej serii pomp perystaltycznych APEX. Nowe produkty znajdą swoje zastosowanie w wielu branżach - m.in. w przemyśle spożywczym, ceramicznym czy usług komunalnych.

Pompy APEX, wykorzystywane w zakresie dozowania i transportu produktów z wydajnością od 2,8 do 1440 l/h, dzięki swoim zaletom stanowią obecnie najlepsze rozwiązanie dla zakładów przemysłowych na całym świecie. Unikalną cechą pomp jest ich budowa, dzięki której transportowana ciecz nie ma kontaktu z elementami roboczymi pompy. Pozwala to na użycie pomp APEX do transportu „trudnych" cieczy - ściernych, korozyjnych, lepkich, wrażliwych na ścinanie, a nawet cieczy charakteryzujących się połączeniem kilku tych właściwości.

Reklama

Pompy APEX oferują najlepsze osiągi wśród urządzeń wytwarzających ciśnienie do 8 barów. Do pomp zastosowane zostały nowe rodzaje węży, które, oprócz długiego okresu użytkowania, zapewniają bardzo dokładne dozowanie pompowanych substancji. Konstrukcja pompy doskonale rozpraszająca ciepło oraz zastosowanie precyzyjnie wykonanych i obrobionych węży w bardzo dużym stopniu zmniejszają zużywanie się elementu roboczego jakim jest wąż. Dodatkowo możliwość ciągłej pracy przy prędkościach obrotowych do 100 obrotów na minutę oznacza, że pompy APEX dysponują szerszym zakresem możliwości roboczych niż inne pompy dostępne na rynku. Cechy te przekładają się na wysoką sprawność urządzeń, gwarantując tym samym ciągłość realizowanych procesów. W efekcie zapewnia to mniejszy koszt użytkowania, redukcję kosztów operacyjnych i możliwość utrzymywania niskiego poziomu zapasów magazynowych.

Wśród wielu zalet produktu znajduje się także łatwa skalowalność. Choć pompy zapewniają optymalną wydajność w zastosowaniach o małych wydajnościach, to w przypadku zwiększenia wymagań procesowych prosta modernizacja urządzenia pozwala zapewnić wysoką jakość funkcjonowania, bez potrzeby kupowania nowego urządzenia. Jest tak dlatego, że modele APEX to w praktyce trzy pompy w jednej: jeden korpus, w którym można wymieniać rotor oraz zastosować węże w trzech rozmiarach (10, 15 i 20 mm) w miarę wzrostu zapotrzebowania produkcji. W efekcie, użytkownik uzyskuje możliwość rozszerzenia możliwości technicznych pompy za pomocą prostych i szybkich zmian.

Reklama

Pompy APEX doskonale nadają się do zastosowań w wielu sektorach przemysłu. Dzięki pracy ekspertów, Watson-Marlow stworzył produkt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów - mówi Jay Whalen, dyrektor generalny Watson-Marlow Pumps Group.

Pompy te objęte są dwuletnią gwarancją.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama