Prima Industrie z nowym zarządem i nowym CEO

Prima Industrie z nowym Zarządem i nowym CEO Prima Industrie

Prima Industrie, globalna grupa w sektorze zaawansowanych technologicznie systemów laserowych, systemów obróbki blach i komponentów elektronicznych do zastosowań przemysłowych ogłosiła, że po zamknięciu procesu zakupu większościowego pakietu akcji przez Femto Technologies, spółkę, której kapitał zakładowy jest pośrednio własnością funduszy Alpha Private Equity i Peninsula, wybrano nowy Zarząd i powołano nowego CEO.

Giovanni Negri został mianowany na stanowisko CEO Prima Industrie. Z dyplomem z Inżynierii Zarządzania i Master in Business Administration na Politechnice w Mediolanie, od listopada 2018 r. Giovanni Negri był CEO w CMS, firmy SCM Group, wiodącej firmy specjalizującej się w produkcji sterowanych numerycznie wieloosiowych centrów obróbczych. Wcześniej, zarówno w Niemczech, jak i we Włoszech, zajmował kilka stanowisk o coraz większej odpowiedzialności w SCM Group, Porsche Consulting i Siemens.

Były CEO Ezio Basso pozostanie w zarządzie i będzie aktywnie współpracował z Giovannim Negri, zapewniając skuteczne przekazanie władzy w Grupie.

Chciałbym podziękować Ezio Basso, w imieniu byłych i nowych akcjonariuszy, za długotrwałą współpracę, która pozwoliła naszej Grupie rozkwitnąć i stać się tym, czym jest dzisiaj, i powitać Giovanniego Negri, życząc mu wszystkiego najlepszego w nowym wyzwaniu, świadomy, że znacząca szansa na dalszy rozwój jest w naszym zasięgu – skomentował Gianfranco Carbonato, prezes zarządu. 

Jestem zaszczycony, że zostałem mianowany CEO w Prima Industrie. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nowym zarządem oraz wszystkimi pracownikami i interesariuszami Prima Industrie, aby kontynuować ewolucję Grupy w zakresie zrównoważonych innowacji i wzrostu. Jestem przekonany, że przed nami są wielkie możliwości – oświadczył Giovanni Negri, CEO Prima Industrie.

Źródło: Prima Industrie

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę