Promotech pokaże najnowsze technologie cięcia i spawania w Essen

Reklama
Reklama
Nowe, unikatowe w skali światowej urządzenia zaprezentuje na wrześniowych Targach Spawalnictwa, Cięcia i Obróbki Powierzchni w Essen (Niemcy) białostocki Promotech. Przygotowania trwały kilka lat.

- Jest to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w branży spawalniczej na całym świecie - mówi Bohdan Zaleski, współwłaściciel i wiceprezes ds. sprzedaży Promotechu. - Targi są organizowane raz na cztery lata i każdy, kto chce się liczyć na świecie w tej dziedzinie, musi tam być. Dlatego szykujemy się do tej wystawy bardzo pracowicie.

Reklama

Pod kątem targów spółka finalizuje kilka wieloletnich, strategicznych dla firmy projektów nowych maszyn, które wyznaczają jej kierunki rozwoju również na najbliższe lata. Realizacja tych planów była możliwa m.in. dzięki najnowszym inwestycjom firmy w rozbudowę infrastruktury i parku maszynowego. By optymalnie przygotować się do imprezy Promotech buduje w nowej hali wierną kopię stoiska.
- Po to, by przewidzieć wszystkie możliwe komplikacje oraz zadbać o właściwy wizerunek firmy - dodaje Bohdan Zaleski. - Podejmujemy też wiele działań marketingowych dedykowanych tym targom - kampanię informacyjną w intrenecie na temat naszego stoiska i oferty Promotechu , zaproszenia, prezentacje filmowe maszyn i inne materiały informacyjne.

Ale to nie wszystko. Firma przygotowuje się również merytorycznie, przeprowadzając wiele szkoleń wewnętrznych, by wyrównać poziom wiedzy wśród pracowników.
- To trochę jak z przygotowaniami do igrzysk olimpijskich, tuż po zakończeniu targów trzeba myśleć już o następnych, za cztery lata - dodaje wiceprezes Zaleski. - Chcemy zaprezentować się jako firma działająca szybko, elastycznie i podejmująca innowacyjne tematy z dziedziny cięcia i spawania.
Po raz pierwszy w Essen Promotech pokaże kilka swoich najnowszych urządzeń do cięcia i spawania - m.in. ukosowarki czy wózki spawalnicze. Ale zaprezentuje też nową generację urządzeń, które prezentował cztery lata temu: automat MCM rozbudowany o nowe aplikacje, umożliwiające wykorzystanie go nie tylko w przemyśle wiatrowym, lecz także w innych branżach, m.in. w energetyce i w przemyśle stoczniowym. Także wypalarka do profilowego cięcia rur - PPCM - będzie prezentowana w dwóch wersjach: z wykorzystaniem metody cięcia tlenowego lub plazmą.
- To właśnie do produkcji tych dużych maszyn i systemów potrzebowaliśmy nowej powierzchni produkcyjnej i nowych środków produkcji - mówi Bohdan Zaleski o zakończonej w ubiegłym miesiącu inwestycji Promotechu. - Generalnie chcemy zaistnieć jako firma specjalizująca się w mechanizowaniu prac spawalniczych wszędzie tam, gdzie może to podnieść wydajność, gdzie obecność spawacza jest niezdrowa lub niebezpieczna oraz tam, gdzie potrzebna jest bardzo wysoka jakość cięcia lub spawania.

Reklama

Targi w Essen są dla Promotechu najlepszą okazją do skonfrontowania ich najnowszej oferty z reakcją i oczekiwaniami potencjalnych klientów. To również możliwość bezpośredniego spotkania się z partnerami z całego świata i budowania odpowiedniego wizerunku firmy.
- Dla Promotechu, jako producenta urządzeń jest jeszcze jedna, bardzo ważna korzyść - podkreśla wiceprezes Zaleski. - Ponieważ będą tam obecne wszystkie najważniejsze firmy z branży przekonamy się, jak wypadamy na tle konkurencji, w która stronę zmierza nasza branża, jakie są nowości i aktualne preferencje klientów w różnych częściach świta. Ale także, jakie są tam nastroje biznesowe i perspektywy na najbliższe lata. Wszystko to pomoże nam lepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb i możliwości rynków na całym świecie.
Targi Schweissen & Schneiden w Essen są największą, najważniejszą i najbardziej prestiżową wystawą w branży spawalniczej na świecie. Zaprezentowany tam będzie pełen asortyment produktów, procesów, usług i maszyn z zakresu spawalnictwa, cięcia i obróbki powierzchni. W tegorocznej 18. edycji uczestniczyć będzie ponad 1000 wystawców z 40 krajów świata. Organizatorzy spodziewają ok. 55 tys. gości z ponad 100 krajów. Targi odbędą się w dniach 16-21 września.

www.promotech.eu

Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama