Przeciwwybuchowe silniki Grupy Cantoni dla przemysłu górniczego

Przeciwwybuchowe silniki Cantoni dla przemysłu górniczego Cantoni

Międzynarodowe Targi EXPO Katowice Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego dobiegły końca. Grupa Cantoni miała przyjemność zaprezentować swoje produkty podczas tej wiodącej europejskiej imprezy dedykowanej branży górniczej i energetycznej.

Uczestnicy targów otrzymali możliwość wejścia w świat nowoczesnych trendów i wyzwań, które obecnie napędzają i kształtują przemysł. Dla Grupy Cantoni oraz spółek do niej należących, takich jak Celma Indukta S.A., Emit S.A., Ema-Elfa Sp. z o.o. i Besel S.A., była to również okazja do osobistego spotkania się z partnerami oraz nowymi potencjalnymi klientami.

Oferowane przez Grupę Cantoni silniki elektryczne i hamulce w wykonaniach przeciwwybuchowych dla przemysłu górniczego wzbudziły ogromne zainteresowanie zwiedzających, natomiast możliwość udzielenia wsparcia techniczno-handlowego osobom zainteresowanym była ogromną przyjemnością.

stoisko na targach przemysłowych

Jednym z wielu interesujących produktów prezentowanych przez Grupę Cantoni podczas targów był silnik w wykonaniu przeciwwybuchowym dla przemysłu górniczego w klasie IE3.

Wymagania w zakresie minimalnego poziomu sprawności trójfazowych indukcyjnych silników przeciwwybuchowych ognioszczelnych, obowiązujące na terenie Unii Europejskiej od 1 lipca 2021 (Regulacja EU 2019/1781 & 2021/341), nie obejmują silników przeznaczonych do eksploatacji w kopalniach podziemnych. Bez względu na powyższe, aktualnie obserwuje się trend poszukiwania przez producentów maszyn górniczych oraz użytkowników końcowych silników górniczych o podwyższonej sprawności przeznaczonych do aplikacji z pracą ustaloną ciągłą.

silnik przeciwwybuchowy dla przemysłu górniczego

Odpowiadając na potrzeby klientów Celma Indukta S.A. zaprojektowała, a następnie zaatestowała dwie wielkości (280 & 315) nowych silników przeciwwybuchowych ognioszczelnych górniczych serii dSTe z opcją wykonania w klasie sprawności IE3 (PREMIUM). Przedstawiciel tej serii, silnik dSTe280M4-IE3 (90kW), został zaprezentowany na tegorocznych Międzynarodowych Targach Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach i cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Konstrukcja silników nowej serii dSTe280 & 315 została opracowana w oparciu o najnowsze światowe trendy w zakresie silników przeciwwybuchowych oraz uwzględniając sugestie naszych klientów eksploatujących silniki serii dSg produkowane przez Celma Indukta S.A. od ponad 3 dekad.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę www.cantonigroup.com lub kontakt pod adresem e-mail: motor@cantonigroup.com

Artykuł sponsorowany Cantoni