Przekrój oferty firmy Boschert na targach ITM
Targi ITM stanowią doskonałą okazję do spotkania z klientami i bezpośredniej rozmowy. Tegoroczna impreza zbiegła się również z obchodami 15-lecia działalności Boschert Polska Sp. z o.o. na rynku polskim.
Przez ten okres wiele się zmieniło w naszej firmie, na targach, jak również na rynku, na którym działamy. Dzisiaj w wielu dziedzinach technologie oparte na fizycznej pracy człowieka odchodzą do przeszłości. Coraz częściej istotą naszych spotkań z klientami są kwestie związane z wdrażaniem rozwiązań o wysokim stopniu automatyzacji i programami wspomagającymi, gdzie praca ludzka ogranicza się do kontroli procesu produkcyjnego. Rozumiemy przez to robotyzację, automatyczne podajniki materiału oraz odbiorniki detali, jak również rozwiązania IT. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do naszej oferty dwa kolejne kompleksowe, zautomatyzowane rozwiązania, związanie oczywiście z obróbką blach.
Podczas tegorocznej edycji targowej ITM w Poznaniu pokazaliśmy kilka urządzeń, które pracują w sposób automatyczny, ograniczają udział człowieka i jednocześnie pomagają zwiększyć efektywność produkcji. Nasi goście zwrócili szczególną uwagę na zrobotyzowaną celę szlifującą firmy Rolleri Robotic, która dzięki swojej monolitycznej budowie oraz dużej gamie automatycznie zmienianych narzędzi na ramieniu robota jest w stanie ustandaryzować jakość wykańczanych detali. Wysoka funkcjonalność i elastyczność tego rozwiązania to w głównej mierze przyjazne środowisko programowania, duży zakres możliwych uchwytów szlifierskich, jak również pełna mobilność, tzn. łatwość relokacji za pomocą wózka widłowego. Gama produktów Rolleri Robotic to także cele spawające w technologii MIG i MAG.
Kolejnymi maszynami związanymi ze szlifowaniem, które prezentowaliśmy na naszym stoisku, były dwa modele maszyn gratujących holenderskiego producenta firmy Timesavers. W obecnej chwili ich zastosowanie jest możliwe w każdym procesie obróbki, gdzie konieczne jest usunięcie gratu po cięciu, jak również wykonanie na krawędziach promienia nawet do R=2mm przy jednokrotnej obróbce. Maszyny szlifujące Timesavers umożliwiają także usuwanie tlenków po cięciu laserowym, mechaniczne odbijanie wypływek materiału po obróbce plazmowej oraz pracę z materiałami zabezpieczonymi folią czy blachami galwanizowanymi.
Oczywiście nie zabrakło również naszych rodzimych produktów grupy Boschert, czyli pras krawędziowych, nożyc gilotynowych a w szczególności wykrawarki narzędziowo-laserowej serii CombiLaser. To urządzenie idealnie łączy wiele technologii, które bardzo często przenikają się podczas obróbki arkuszy blachy. Wycinarka narzędziowo-laserowa serii CombiLaser umożliwia jednoczesną perforację, gwintowanie, formowanie, gięcie oraz tłoczenie, a także cięcie wysokowydajnym i energooszczędnym laserem światłowodowym. Na koniec procesu obróbki detal może być w sposób automatyczny zabrany poza obszar roboczy maszyny.
Impreza targowa za nami i teraz czas na podsumowania ITM 2022. Pomimo wciąż rosnącego znaczenia narzędzi sprzedażowych opartych na rozwiązaniach cyfrowych i internetowych, z których również coraz intensywniej korzystamy, nadal doceniamy możliwość kontaktu bezpośredniego z klientem i rozmowy na żywo. Sama formuła targów także ulega zmianom i dostosowuje się do nowych trendów, które wynikają ze zmian otoczenia biznesowego. Czy obecna formuła jest nadal najlepsza dla tego typu spotkań jak Międzynarodowe Targi Poznańskie, pokaże czas, a dokładniej mierzalne efekty sprzedażowe.
Artykuł sponsorowany Boschert