Rozłączniki izolacyjne serii P firmy Eaton

Reklama
Reklama

Firma Eaton wprowadziła do swojej oferty sprawdzone rozłączniki izolacyjne P1 i P3 o stopniu ochrony IP65 w opcji z metalowym przedłużeniem osi przystosowane do montażu w szafach sterowniczych. Dzięki temu producenci maszyn są w stanie zagwarantować rozłączanie obciążeń w zakresie od 25 do 100 A w szafach sterowniczych o głębokości do 600 mm, co przekłada się na zachowanie optymalnego bezpieczeństwa dla personelu i wyposażenia.

Portfolio produktów obejmuje różne warianty wyłączników, pokręteł i przedłużeń osi tak, aby odpowiedni system mógł być bezproblemowo zamontowany w zależności od wymagań. Kompletne zestawy zawierające styki pomocnicze i rozłączalny biegun N pomagają użytkownikom oszczędzić czas i koszty związane z zamówieniem oraz instalacją.

Ręcznie sterowany mechanizm rozłączników izolacyjnych z serii P działa w bezpośrednim połączeniu ze stykami. Nowe, kompaktowe i solidne urządzenia zostały zaprojektowane do użycia jako wyłączniki główne z funkcją zatrzymania awaryjnego lub bez, jako rozłączniki typu wył/zał oraz jako wyłączniki konserwacyjne, remontowe bądź bezpieczeństwa. Nowe rozłączniki zapewniają wysoki poziom niezawodności, długą żywotność oraz wyjątkowo niskie straty energii.

W celu zintegrowania rozłączników z daną instalacją użytkownik po prostu dopasowuje je do szyny bądź płyty montażowej. Przedłużenia osi umożliwiające połączenie z drzwiami są dostępne dla szaf sterowniczych o głębokościach 400 oraz 600 mm. Odpowiednie uchwyty i pokrętła standardowo umożliwiają blokadę rozłącznika w pozycji ZAŁ, co zapobiega przed nieautoryzowanym otwarciem drzwi przy załączonym zasilaniu. Pokrętła rozłączników głównych można także wykorzystać do zablokowania szafy sterowniczej za pomocą kłódek 8 mm ( maksymalnie trzech). Uchwyty i pokrętła z serii K pozwalają również na blokadę drzwi w pozycji WYŁ za pomocą dwóch kłódek 6mm bądź zamka bębenkowego. Firma Eaton oferuje również użytkownikom opcjonalne narzędzie do odblokowywania drzwi w pozycji ZAŁ w celu odnajdywania usterek bez konieczności odłączania zasilania.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.eaton.eu.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama