Rozmowa z Magdaleną Jakóbik, dyrektorem targów Toolex 2009

10.9.2015
Reklama
Reklama

W dniach od 23 do 25 września  2009 roku, w sosnowieckim centrum targowo-wystawienniczym Expo Silesia, odbędą  się Targach Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009 . O tej imprezie branżowej branżowej z Magdaleną Jakóbik, dyrektorem projektu.

 - Targi TOOLEX to kolejna w Polsce impreza wystawiennicza, dedykowana dla firm wykorzystujących technologie obróbki metalu. Czy jest w dalszym ciągu zapotrzebowanie na tego rodzaju targi, czy klienci nie odczuwają przesytu?

Reklama

Zapotrzebowania na tego typu targi się nie zmniejsza, chociaż w obecnej sytuacji Wystawcy dokładniej weryfikują swoje plany wystawiennicze. Bardzo duże znaczenie mają w tych szacunkach warunki ekspozycyjne oferowane przez organizatorów. Targi w Poznaniu są najważniejszym wiosennym wydarzeniem w kraju, a u nas - na TOOLEX'ie - systematycznie przybywa firm chętnych do zaprezentowania się podczas targów jesienią i mimo trudnej sytuacji w branży druga edycja notuje wzrost powierzchni i liczby Wystawców. Branża poznała nasze możliwości i siłę śląskiego rynku. O randze wydarzenia w Sosnowcu świadczy też patronat Ministerstwa Gospodarki.

- Targi organizowane są pod patronatem merytorycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Co spowodował, że spośród wielu polskich uczelni wyższych  zdecydowali się Państwo nawiązać współpracę z tą a nie inną uczelnią.

Był to naturalny wybór - targi na Śląsku wspiera renomowana śląska uczelnia techniczna. Politechnika Śląska rokrocznie plasuje się w czołówce polskich szkół wyższych, a jej absolwenci są cenionymi specjalistami i nierzadko jeszcze przed ukończeniem nauki otrzymują propozycje pracy od wiodących w branży firm. Ułatwiamy zatem kontakt wykształconej młodzieży z informacją o trendach w budowie i eksploatacji maszyn oraz z potencjalnymi  pracodawcami - na targach mają wszystko w jednym miejscu.

Powiązane firmy

Reklama

Nie jest to jedyna instytucja wspierająca nas merytorycznie. Podjęliśmy również różne formy współpracy z Politechniką Rzeszowską, Politechniką Krakowską oraz Instytutem Zaawansowanych Technologii Wytwarzania.

- Ruszyła już rejestracja On-Line. W jakim stopniu pozwala ona państwu usprawnić obsługę targową. Czy mogą z niej korzystać zarówno wystawcy, jak i osoby odwiedzający targi. Czy osoby zarejestrowane będą miały np. dostęp do elektronicznych materiałów potargowych?

Rejestracja on-line dostępna jest dla wszystkich, którzy planują odwiedzenie targów TOOLEX. Wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają kupony uprawniające do zakupu ulgowego biletu wstępu. Ponadto na adresy wskazane w formularzu rejestracyjnym przesyłamy relacje potargowe. Dodatkową korzyścią dla osób, które korzystały z elektronicznej rejestracji w ubiegłym roku jest darmowe zaproszenie na nadchodzącą edycję, które przesyłamy na wskazany adres. Tak będzie i w kolejnym roku, dla tegorocznych zarejestrowanych. Rejestracja on-line pokazuje nam również stopień zainteresowania targami - miło mi poinformować, że codziennie spływa po kilkadziesiąt zgłoszeń, a przecież to wciąż sezon urlopowy.

Reklama

O Autorze

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama