Rozszerzona oferta dźwigni przestawnych Elesa+Ganter

Reklama
Reklama

Elesa+Ganter wprowadziła nowe rozmiary standardowe dźwigni przestawnych. Rozbudowie uległy grupy dźwigni o oznaczeniu GN 300 wykonanych z metalu oraz ERX produkowanych z tworzywa.

W przypadku dźwigni ERX zmiana dotyczy wprowadzenia nowych, skrajnych długości ramienia dźwigni (wartość R na rys.1). Obecnie występują one dodatkowo z rękojeścią o długości 30mm i 108mm. Zakres połączeń gwintowanych, w których można je stosować rozszerzył się więc do M3 - M16.
Dla gwintów wewnętrznych dostępne jest tu wykonanie z mosiężną lub nierdzewną „wtopką", natomiast przy gwintach zewnętrznych, śruba ocynkowana bądź ze stali nierdzewnej.

Reklama

Dźwignie przestawne serii GN 300 (rys.2) zostały wzbogacone o wykonanie z ramieniem dźwigni o długości 30mm. Aktualny zakres dostępnych standardowo wielkości to 30 - 108mm, przy średnicach gwintów od M3 do M16. Gwintowane, stalowe korpusy dźwigni dostępne są w wykonaniu ze stali oksydowanej na czarno lub nierdzewnej.

Dźwignie przestawne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i nie tylko. Najczęściej służą do szybkiego mocowania współpracujących części, a ich unikalną cechą jest możliwość zmiany pozycji rękojeści. Zmiana położenia ramienia dźwigni jest możliwa dzięki specjalnemu mechanizmowi „sprzęgłowemu" pomiędzy ramieniem rękojeści, a tuleją z gwintem.
Rozwiązanie takie umożliwia:
· łatwe i szybkie dokręcanie/odkręcanie danego połączenia (bez użycia dodatkowego narzędzia),
· ograniczenie zakresu obrotu dźwigni do najwygodniejszego dla operatora,
· pracę przy bardzo ograniczonym zakresie obrotu ramienia dźwigni,
· przestawienie ramienia dźwigni w najdogodniejsze położenie po zaciśnięciu połączenia gwintowego.

Reklama
Reklama

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama