Rozwiązania firmy ARCO na targach Toolex 2022

Rozwiązania firmy ARCO na targach Toolex 2022 ARCO

Podczas tegorocznych targów Toolex w Katowicach licznie przybyli nowi i stali klienci firmy ARCO mieli okazję do bezpośredniego zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami z portfolio firmy. 

W tym roku promujemy maksymalną dokładność w formacie mini z systemem TOPlus Hainbuch. Uchwyty te w wersji premium zapewniają bicie na detalu obrabianym poniżej 5 μm przy podparciu na zderzaku. Dzięki przemyślanej konstrukcji są idealne zarówno do bardzo delikatnych, cienkościennych części, jak i wyjątkowo masywnych. Ich duży skok otwarcia pozwala na bezproblemowy załadunek przez robota, a jego niedokładności są kompensowane przez powtarzalny docisk do zderzaka.

Rozwiązania firmy ARCO na targach Toolex 2022 zdjęcie w treści artykułu

Drugim rozwiązaniem, z którego jesteśmy dumni, są stoły obrotowe pL Lehmann z napędem bezpośrednim. Umożliwiają one wykonanie większości operacji w jednym zamocowaniu. Ich dynamika idealnie pasuje do obróbki typu HSC, power skiving, łączenia toczenia z frezowaniem lub szlifowania. Urządzenia te zmieniają 3-osiowe centrum frezarskie w uniwersalną maszynę 5-osiową, w której toczenie z prędkościami ponad 5000 obr./min nie stanowi problemu. Ponad 10 lat rozwoju technologii umożliwiło opracowanie systemu Fail Safe, który zatrzymuje wrzeciono w minimalnym czasie (stop awaryjny lub brak zasilania) bez uszczerbku dla stołu obrotowego. Może być on również zastosowany w zacisku detalu, gdzie uchwyt jest normalnie zamknięty, a dopiero jego otwarcie wymaga doprowadzenia powietrza pod ciśnieniem 4,5 bar.

Header serie

Porównując do 5-osiowego centrum frezarskiego – stół obrotowy może być szybko zainstalowany i wykorzystywany tylko, gdy zajdzie taka potrzeba. Rozwiązanie to nie pozwala na pracę z detalami większymi niż ok. 200 kg. Ma jednak inne zalety. Świetny dostęp do detalu pozwala na użycie krótszych narzędzi, a sama inwestycja jest bardziej przyjazna dla portfela.

Targi Toolex

    
Już teraz zapraszamy do odwiedzenia nas na następnych targach branżowych STOM Kielce, które odbędą się w dniach od 28 do 31 marca 2023 r.

Artykuł sponsorowany ARCO