Sieć oparta na chmurze – usługi NetFormers na bazie ExtremeCloud IQ

Sieć oparta na chmurze – usługi na bazie ExtremeCloud IQ NetFormers

Prawie wszystko przenosi się do chmury, a sieć nie jest wyjątkiem. Dzisiejszy świat jest coraz bardziej połączony, zdigitalizowany, rozproszony i różnorodny, a sama skala i złożoność sieci staje się coraz trudniejsza zarówno do skutecznego zarządzania, jak i zabezpieczenia.

logo NetFormersNic więc dziwnego, że nowoczesne usługi zarządzania siecią oferowane przez NetFormers bazują na budowie bezpiecznych sieci i zarządzania nimi przy użyciu infrastruktury chmury. Oznacza to, że wszystkie tradycyjne funkcje i usługi sieciowe, takie jak łączność, bezpieczeństwo, zarządzanie i kontrola, są realizowane przez centralne systemy zarządzania dostępne z chmury i dostarczane jako usługa. Sieć w chmurze jest wydajna i może zautomatyzować złożone zadania, a także umożliwia scentralizowaną kontrolę, wdrożenie na dużą skalę i daje pełny wgląd w działanie całej sieci przez cały czas.

3 najważniejsze powody, dla których ExtremeCloud IQ jest wiodącą w branży platformą do zarządzania siecią

Każda firma w pewnym momencie staje przed wyborem dostawców systemów i rozwiązań tele-informatycznych. Każda podejmuje decyzje kierując się swoim doświadczeniem, rekomendacjami szefów IT, poleceniem z innych zaprzyjaźnionych firm, ceną zaoferowaną przez dostawcę, itp. Wybór dostawcy jest kluczowy dla systemów corowych, a zła decyzja będzie miała konsekwencje przez kolejne lata. Poza wyborem technologii pozostaje decyzja czy system wdrażać i utrzymywać samemu, czy zaufać doświadczonemu partnerowi, który przeprowadzi cały proces wdrożenia i będzie świadczył usługi utrzymania jako usługę.

grafika korzyści z użycia ExtremeCloud IQ

 

Mając do wyboru wielu dostawców, oto trzy główne powody, dla których wielu klientów wybiera ExtremeCloud IQ jako rozwiązanie do scentralizowanego zarządzania siecią.

1. Możliwość migracji natywnych i starszych urządzeń sieciowych innych firm i spoza chmury

Jednym z głównych powodów, dla których wielu naszych klientów wybiera ExtremeCloud IQ, jest możliwość migracji natywnych i starszych urządzeń sieciowych innych firm i spoza chmury.

Biorąc pod uwagę obecny niedobór sprzętu i zaopatrzenia na rynku, który poważnie ogranicza dostępność produktów technologicznych, jest to kluczowa propozycja wartości. ExtremeCloud IQ pozwoli Twojej organizacji kontynuować projekty modernizacji sieci bez konieczności całkowitego polegania na nowym sprzęcie. To również potencjalnie pozwala zaoszczędzić znaczną redukcję kosztów zaopatrzenia, ponieważ nie trzeba rozbierać i wymieniać istniejącej infrastruktury sieciowej.

2. Możliwość monitorowania i kontrolowania sprzętu innych firm

Zdolność ExtremeCloud IQ do monitorowania sieci i kontrolowania sprzętu innych firm oznacza następujące natychmiastowe korzyści dla klientów:

    • Prostota: Jedna konsola zarządzania dla całej sieci (pojedynczy panel) zamiast wielu konsol zarządzania dla różnych dostawców, lokalizacji lub środowisk.
    • Dostępność: Pełna elastyczność pracy ze wszystkimi punktami dostępowymi, przełącznikami i routerami innych firm.
    • Optymalizacja: Drastycznie skraca czas rozwiązywania problemów, ponieważ administratorzy sieci mają jedno źródło prawdziwych informacji za pomocą jednej konsoli zarządzania.

3. Zastosowanie technologii ML opartej na architekturze big data i architekturze skalowanej poziomo

Niewiele organizacji korzysta z danych sztucznej inteligencji (AI), zarządzania danymi, analiz i praktyk uczenia maszynowego (ML) w monitorowaniu sieci. Zdolność ExtremeCloud IQ do monitorowania i kontrolowania całej sieci umożliwia poziomo skalowanej sztucznej inteligencji tworzenie lepszego kontekstu i redukcję szumów z codziennych alarmów i raportów. Ta sieć neuronowa umożliwia administratorom sieci IT szybkie rozwiązywanie dobrze znanych, ale zbyt złożonych problemów i zapewnia im przydatne informacje.

Zwinność to przyszłość sukcesu w biznesie

Extreme Networks ExtremeCloud IQ to globalnie dystrybuowane, oparte na chmurze rozwiązanie do zarządzania siecią, oferowane jako usługa (SaaS) i sprzedawane jako subskrypcja.

Sebastian Strzelak, NetFromers
Sebastian Strzelak, prezes NetFormers

Dzięki temu rozwiązaniu SaaS i wartościowym licencjom, firma NetFormers ułatwi Państwu pełne dostosowanie rozwiązania sieciowego do obecnych i przyszłych potrzeb, zarówno z technicznego, jak i biznesowego punktu widzenia. Realizujemy projekty zarówno w tradycyjnym modelu sprzedaży rozwiązań wraz z usługami wdrożeniowymi, jak i jako usługi Managed Service, gdzie w miesięcznym abonamencie klienci otrzymują w pełni działającą sieć z opieką serwisową – eliminując całkowicie koszty CAPEX. Oferujemy najbardziej elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie dopasowane do każdej organizacji, zasobów finansowych i potrzeb IT, które zapewnia funkcje zarządzania, inteligencje i niezawodność jakiej potrzebuje każde przedsiębiorstwo.

Sieć oparta na chmurze – usługi NetFormers na bazie ExtremeCloud IQ zdjęcie w treści artykułuArtykuł sponsorowany NetFormers