Światowe Targi LASER World of PHOTONICS w Monachium

Światowe Targi LASER World of PHOTONICS w Monachium Targi Monachijskie

W dniach 27–30 czerwca 2023 r. ponad 1000 wystawców z całego świata zaprezentuje się na jubileuszowej 50. edycji Światowych Targów Komponentów, Systemów i Zastosowań Fotoniki – LASER World of PHOTONICS 2023 w Monachium.

Na stoiskach zobaczymy produkty i najnowsze zastosowania technologii laserowych i optycznych. Do głównych tematów należeć będą m.in. systemy laserowe dla produkcji przemysłowej, lasery i optoelektronika, energia i oświetlenie, optyka, sensory, komponenty, technologie pomiarów i testów, transmisja danych, inżynieria bezpieczeństwa, biofotonika, technologie kwantowa. Jest to wiodąca na świecie impreza z branży fotooptycznej, która jak żadna inna pokaże szeroki zakres wiedzy i technologii. Światowy zasięg Targów Laser WoP i Kongresu WoP potwierdzają goście pochodzący z ponad 70 krajów.

Zadaniem targów jest nie tylko prezentacja produktów i osiągnięć, ale również transfer wiedzy do praktycznych zastosowań. Przykłady zastosowań fotoniki i wykorzystania laserów będą pokazane na stoiskach wystawców, a także podczas licznych prezentacji i pokazów na wydzielonych scenach i forach.

ludzie na targach

Istotną częścią targów będzie platforma: World of Quantum, która zaprezentuje rozwój technologii kwantowej w super mocnych komputerach, kwantowych czujnikach lub medycynie kwantowej. Po premierze w 2022 r., WoQ staje się silnym segmentem targów, który skupia liczną grupę wystawców, specjalistów organizujących własne panele i pokazy. 

Warto zwrócić uwagę na światowe premiery, demonstracje na żywo, pokazy specjalne oraz fora. Dotyczyć będą takich zagadnień, jak laserowa obróbka materiałów, biofotonika i zastosowania w medycynie, forum laserów i optyki. Liczne prezentacje pokażą praktyczne zastosowania tych technologii.

Osobnym, ale bardzo ważnym wydarzeniem towarzyszącym targom jest cykliczny Kongres World of Photonics. Światowa elita naukowa spotyka się co dwa lata w Monachium, by podzielić się informacjami o kluczowych projektach fotoniki i najnowszych osiągnięciach w badaniach nad laserami.

ludzie na targach

W ostatnim przed pandemią kongresie udział wzięło ponad 6700 uczestników, gdzie do wyboru mieli 7 konferencji oraz przeszło 3600 odczytów i prezentacji. Szczegółowe informacje o kongresie i warunkach uczestnictwa są dostępne na stronie: https://www.photonics-congress.com/en/

Równolegle z targami LASER World of PHOTONICS odbywać się będzie w sąsiednich halach Międzynarodowa Wystawa Inteligentnej Automatyki i Robotyki automatica. Kolejne 6 hal zgromadzi najnowsze osiągnięcia w procesach automatyzacji produkcji i robotyki.

Obie wystawy w jednym miejscu to niezwykła dawka wiedzy o najnowocześniejszych światowych technologiach mających zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach produkcji.

ludzie na targach

Więcej informacji o targach Laser WoP i programie towarzyszącym znajdą Państwo na stronie: www.world-of-photonics.com lub w polskim przedstawicielstwie: Biurze Targów Monachijskich, kontakt: info@targiwmonachium.pl, tel: 022 850-20-42

>>Zapraszamy do zakupu biletów online<<

Źródło: Targi Monachijskie

Biuro Targów Monachijskich w Polsce

Biuro Targów Monachijskich w Polsce

Profil Firmy

Biuro Targów Monachijskich w Polsce