Systemy pomiarowe z interfejsem IO-Link

Balluff
Reklama
Reklama

Systemy pomiaru przemieszczenia liniowego firmy Balluff zapewniają precyzyjny pomiar pozycji pomiarowej w różnego rodzaju maszynach i na liniach montażowych. Wprowadzając na rynek najnowszy model przetwornika Micropulse BTL6 Profile PF IO-Link, Balluff jako pierwszy producent oferuje magnetostrykcyjny system pomiarowy wyposażony w interfejs IO-Link.

Wszystkie wyniki pomiarów i dane statusu są tu przesyłane cyfrowo za pomocą prostego, trójżyłowego interfejsu przez moduł IO-Link Master do systemu sterowania. Ten bezkontaktowy przetwornik z inteligentnym interfejsem komunikacyjnym pozwala ułatwić konfigurację, przyspieszyć instalację i zmniejszyć koszt okablowania. Standard IO-Link zapewnia automatyczną konfigurację w trakcie pracy i przeźroczystą diagnostykę aż do poziomu procesowego.

Reklama

Magnetostrykcyjne systemy pomiaru przemieszczeń liniowych PF dostarczane przez firmę Balluff cechuje stopień ochrony IP67, płaska konstrukcja oraz odporność na udary, wibracje i zanieczyszczenia. Zastosowana technologia z wieloma magnesami zapewnia precyzyjny pomiar położenia i przemieszczenia bezwzględnego. Możliwy jest pomiar przemieszczeń w zakresach pomiarowych od 50 do 4570 mm. Dopuszczalna tolerancja przesunięcia bocznego i przesunięcia w pionie wynosi 15 mm.

IO-Link pozwala zrealizować dwukierunkowy kanał komunikacyjny point-to-point między dowolnymi sieciami. Producent zdecydował się na zastosowanie standardu IO-Link w przetworniku Micropulse PF IO-Link w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rynku urządzeniami z tego typu interfejsem. Ten bezkontaktowy moduł pomiarowy zapewnia szybkość komunikacji wynoszącą 230 KBaud, cykl danych procesowych 1 ms i rozdzielczość 1 µm, co pozwala na niezawodną identyfikację nawet bardzo szybkich przemieszczeń. Łączenie przetwornika z modułem IO-Link Master odbywa się za pomocą złączy M12 i standardowego przewodu czujnika.

Reklama

Zintegrowany system przepływu informacji umożliwia centralne przechowywanie wszelkiego typu danych. Standard IO-Link daje możliwość konfiguracji urządzeń w trakcie pracy oraz ich monitorowania i przeprowadzania czynności diagnostycznych.

www.balluff.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama