Technologie obróbcze firmy Jazon na targach Toolex

Technologie obróbcze firmy Jazon na targach Toolex Raven Media

Firma Jazon z Podlasia już od prawie czterech dekad dostarcza klientom maszyny o różnym stopniu zaawansowania technologicznego do różnego rodzaju obróbki, zapewniając przy tym doradztwo techniczne, usługi montażowe i serwisowe. Podczas tegorocznej edycji targów Toolex firma zaprezentowała swoją bogatą ofertę m.in. z obszaru technologii obróbki wykańczającej metali.

Technika szlifierska jest jednym z tych obszarów działalności, z którego firma Jazon słynie na polskim rynku. Na targach w Katowicach nie mogło więc zabraknąć jej szerokiej oferty szlifierek. Na stoisku firmy można było zapoznać się zarówno z bardziej zaawansowanymi szlifierkami CNC (w tym renomowanego tajwańskiego producenta Palmary), jak i szlifierkami konwencjonalnymi do płaszczyzn. Ponadto firma zaprezentowała frezarskie centrum obróbcze, a także rozwiązania do obróbki chłodziw (oczyszczanie chłodziw, odciąg mgły olejowej, napowietrzanie i regeneracja chłodziw).

Szlifierki koordynacyjne do precyzyjnej obróbki

Zaprezentowana na targach Toolex szlifierka koordynacyjna JG 510 CM służy do wykańczającej obróbki kształtowej detali o złożonych kształtach (wykrojników i stempli) i otworów, gdzie wymagana jest wysoka dokładność i wykończenie. Chętnie sięgają po nią przedsiębiorstwa z takich branż jak: farmaceutyczna, poligraficzna, opakowań czy związanej z obróbką różnych kształtów nieregularnych. W przeszłości była już nagradzana na różnych targach.

szlifierka

Szlifierka ta wyposażona jest w sterownik Fanuc 31i. Działa z wysoką prędkością obrotową wrzeciona o stałej lub regulowanej prędkości (maksymalnie do 150 000 obr/min). Charakteryzuje się jednocześnie wysoką precyzją obróbki – dokładność wykończenia na poziomie 0,001 mm. W zależności od wersji szlifierki maksymalne obciążenie stołu roboczego waha się od 300 do 1500 kg.

szlifierka

Konwencjonalne szlifierki do płaszczyzn

Profesjonalne szlifierki do płaszczyzn (sterowane manualnie, automatycznie lub numerycznie) należą do podstawowego asortymentu firmy Jazon. Zaprezentowana w Katowicach konwencjonalna szlifierka SG 3063 AHD umożliwia wykonanie z jednego programu skrawania zgrubnego, wykańczającego i wyiskrzenia. Charakteryzuje się ona automatycznym przesuwem poprzecznym, hydraulicznym przenoszeniem napędu w kierunku wzdłużnym oraz automatycznym posuwem w kierunku pionowym. Dzięki automatycznym cyklom pracy operator może łatwiej dostosować szlifierkę do indywidualnych wymagań i potrzeb zakładu pracy.

szlifierka

Szlifierka serii SG AHD umożliwia obróbkę elementów o maksymalnych gabarytach od 254x508x275 mm do 406x1020x400 mm i maksymalnej wadze od 180 do 600 kg. Prędkość przesuwu wzdłużnego stołu waha się od 7 do 25 m/min.

szlifierka

Nowością w zaprezentowanej szlifierce jest urządzenie do automatycznego wyważania na wrzecionie maszyny wszelkich elementów obrotowych, oprawek, bez konieczności wcześniejszego zdejmowania narzędzia.

Szlifierki renomowanej firmy Palmary

Mówiąc o ofercie w obszarze technologii szlifowania, nie można także pominąć szlifierek tajwańskiej firmy Palmary, której oficjalnym dystrybutorem na rynku polskim i niektórych państw europejskich jest firma Jazon. W ramach tej oferty dostępne są różne rodzaje maszyn szlifierskich (szlifierki bezkłowe CNC, szlifierki CNC do wałków, szlifierki do otworów czy szlifierki do sztywnego łożyskowania). Charakteryzują się one dużą precyzją, jakością wykonania, wydajnością sterowania i powtarzalnością, dlatego są optymalnym wyborem do obróbki szlifierskiej dużych serii. Sięgają po nie najchętniej firmy z branży automotive i medycznej.

4-osiowe frezarskie centrum obróbcze

W bogatej ofercie firmy Jazon nie brakuje także szerokiej gamy obrabiarek konwencjonalnych i numerycznych. W Katowicach można było z bliska zapoznać się z pracą pionowego, 4-osiowego frezarskiego centrum obróbczego CNC z serii VL. Maszyna ta jest wyposażona w sterownik firmy Fanuc z pełną grafiką, która ułatwia jej programowanie. Oczywiście maszyna i sterownik są w pełni kompatybilne z wszystkimi programami CAD.

centrum obróbcze

Maksymalna prędkość wrzeciona wynosi, w zależności od wersji obrabiarki, 8000 lub 10 000 obr/min, a prędkość przejazdu wynosi 36 m/min. Obrabiarka umożliwia automatyczną wymianę narzędzi z magazynu o pojemności 20 lub 24 narzędzi. Zapewnia przy tym powtarzalną i precyzyjną obróbkę (tolerancja do 0,01 mm).

frezowanie

Na targach Toolex na stoisku firmy Jazon prezentowane były także rozwiązania firmy Faba (narzędzia do skrawania, pogłębiania otworów, fazowania, wiercenia), Dorfner (ściernice i narzędzia do obróbki wykańczającej) oraz oferta Idea Getin Leasing.

stoisko targowe

Artykuł sponsorowany Jazon

JAZON Sp. z o.o.

JAZON Sp. z o.o.

JAZON Sp. z o.o. zaopatruje swych klientów w maszyny do obróbki metalu o różnym stopniu zaawansowania technologicznego, różnorodnych możliwościach, zapewniając kompleksowe doradztwo techniczne oraz usługi serwisowe.

Oferta

JAZON Sp. z o.o. oferuje szeroką gamę obrabiarek konwencjonalnych oraz numerycznych:

  • wysokowydajne pionowe i poziome centra obróbcze CNC,
  • tokarki,
  • frezarki,
  • szlifierki,
  • wiertarki,
  • piły.

Jest także producentem urządzeń takich jak:

  • separatory mgły olejowej,
  • odolejacze oraz filtry bocznikowe, służące głównie podwyższeniu żywotności chłodziw oraz redukcji narażenia pracowników na wdychanie mgły olejowej.

Profil Firmy

JAZON Sp. z o.o.