Tunel zamrażalniczy firmy Air Products

Reklama
Reklama

Firma Air Products wprowadziła na rynek swoje najnowsze rozwiązanie w zakresie szybkiego zamrażania pojedynczych porcji produktów – tunel Freshline IQF+ (Individually Quick Frozen Plus).

Oferowane przez Air Products tunele IQF zapewniają już elastyczność i jakość, nawet w przypadku najmniejszych produktów. Tunel zamrażalniczy Freshline IQF+ daje teraz możliwość produkowania dużych ilości pojedynczo zamrożonych produktów o wysokiej jakości przy minimalnych kosztach. Tunel ten może indywidualnie i szybko zamrozić każdy cały produkt lub jego powierzchnię zewnętrzną (krewetki, owoce, mięso…) bez kompromisów w zakresie higieny, bezpieczeństwa czy jakości.

Reklama

Kompaktowy, prosty w instalacji, rozruchu i eksploatacji tunel zamrażalniczy Freshline IQF+ jest rozwiązaniem dla wolumenów przekraczających nawet 1,5 tony na godzinę, co stanowiło do tej pory maksimum dla standardowych tuneli zamrażalniczych IQF.  Przednia część nowego tunelu generuje  miękki ruch kołyszący, dzięki czemu produkty nie sklejają się ze sobą, zaś niemal natychmiastowe zamrożenie pozwala zachować właściwości produktu.
Nowy tunel kriogeniczny ma również bardzo wysoką efektywność, zapewniając niższe zużycie azotu. Janusz Paździora,
menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną, Air Products, wyjaśnia: – Dzięki unikalnemu systemowi transferu zimna, opracowanemu specjalnie przez ekspertów z działu badawczo-rozwojowego Air Products, mogliśmy zapewnić optymalną wydajność ciekłego azotu, który pełni funkcję czynnika chłodniczego. To z kolei pozwala uzyskać ultraszybki proces i wyższą jakość przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych w porównaniu z innymi tunelami kriogenicznymi lub urządzeniami do zamrażania przez zanurzenie dostępnymi na rynku.

Najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu higieny zastosowane w tunelu zamrażalniczym Freshline® IQF+ upraszczają czyszczenie i zapewniają pełną zgodność z międzynarodowymi normami.

Reklama

Kliknij tutaj, aby obejrzeć film na temat nowego tunelu.

www.airproducts.com.pl/microsites/freshthinking

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama