Uchwyt DURO-A – bestseller w rodzinie uchwytów mechanicznych DURO

Rohm
Reklama
Reklama

Konstruktorzy maszyn i specjaliści produkcyjni nieustannie poprawiają jakość swoich procesów w celu zwiększenia wydajności. Aby sprostać wyzwaniom współczesnej produkcji, ważne jest zmaksymalizowaniewydajności i wykorzystania maszyn oraz zwiększenie prędkości i elastyczności procesu technologicznego.

RÖHM opracował nowy, mechaniczny uchwyt mocujący DURO-A, który świętował swoją światową premierę podczas zeszłorocznej edycji EMO w Hanowerze. Zachwyca własnościami technicznymi i zapewnia wiele korzyści dla użytkownika.

Nowy uchwyt DURO-A – mocny, lekki i kompaktowy

Jako nowość w rodzinie uchwytów mocujących nowy uchwyt mechaniczny DURO-A stanowi uzupełnienie mocnego uchwytu DURO-A RC z systemem szybkowymiennych szczęk, wprowadzonego na rynki w zeszłym roku.

Jego główne zalety to: stała siła mocowania dla ponad 500 tys. cykli, o 30% wyższa maks. siła zacisku i o 10% mniejsza waga w stosunku do porównywalnych uchwytów. Stała siła zacisku zapewnia bezpieczne mocowanie ciężkich detali. Zredukowana waga zmniejsza obciążenie wrzeciona maszyny i zapewnia szybsze osiągnięcie maksymalnej prędkości oraz efektywne hamowanie układu. Tym samym przyczynia się do poprawy wydajności obrabiarki.

Ponadto zwarta konstrukcja uchwytu DURO-A z ulepszonym gabarytem i zmniejszoną wysokością zapewnia lepszy dostęp do przestrzeni obróbczej. Specjalny, sprawdzony klinowy system zacisku szczęk zapewnia optymalne działanie siły odśrodkowej przy najwyższych obrotach.

Uchwyt DURO-A RC z systemem szybkowymiennych szczęk

 

Większy przelot i wyższe prędkości skrawania

Podstawowe zalety techniczne nowego uchwytu to: zwiększony przelot o 30%, a także do 35% wyższe obroty. Dzięki precyzyjnej i solidnej konstrukcji uchwytu została osiągnięta wysoka współosiowość do 0,01 mm z wyszlifowanymi górnymi szczękami.

O tym, że RÖHM, specjalista ds. technik mocowania i chwytania, jest przekonany o jakości i niezawodności nowego uchwytu, świadczy m.in. 3-letnia gwarancja – a wszystko to przy doskonałym stosunku ceny do wydajności.

Źródło: Artykuł firmowy (RÖHM)

Roehm Sp. z o.o.

Roehm Sp. z o.o.

Profil Firmy

Roehm Sp. z o.o.