Uchwyty kasetowe z zamkiem – seria PR-CH

Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty nowe uchwyty kasetowe z zamkiem. Nowy produkt nosi oznaczenie PR-CH i jest wykonany z technopolimeru na bazie poliamidu.

Klienci mają możliwość wyboru zamka na klucz uniwersalny lub patentowy, umieszczonego po lewej lub po prawej stronie uchwytu. Nowe uchwyty kasetowe cechuje duża wytrzymałość na obciążenia. Ze względu na materiał wykonania są szczególnie polecane do zastosowań w miejscach narażonych na korozję.

Reklama

Uchwyty kasetowe z zamkiem serii PR-CH łączą w sobie funkcję dwóch elementów: uchwytu oraz zamka. Bazą dla nowego produktu stał się bardzo popularny uchwyt serii PR.92 wpuszczany w obudowę urządzenia, w którym jest montowany. Montaż uchwytu nie wymaga użycia żadnych narzędzi i odbywa się poprzez zatrzaśnięcie w otworze wykonanym wg. specyfikacji w karcie katalogowej. Nie ma tu potrzeby wiercenia czy gwintowania dodatkowych otworów pod śruby lub wkręty. PR-CH dedykowany jest do obudów ze stali lub tworzywa sztucznego o grubości ścianki 0,7mm ÷ 2,2mm.

Testy w laboratorium w firmie Elesa wykazały, że zamocowany w powyższy sposób uchwyt, przenosi duże siły. Przykładowo, dla metalowego panelu o grubości 1,5 mm, jest to odpowiednio: F1 = 3600 N i F2 = 1500 N.

Powiązane firmy

Reklama

Ważnym elementem uchwytu kasetowego z zamkiem jest dźwignia zamykająca LPR, którą zamawia się osobno i należy ją każdorazowo dobrać pod kątem danej aplikacji. Do wyboru mamy dźwignie z różnym stopniem odgięcia i w dwóch wykonaniach materiałowych: ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Dźwignię zamykającą, ze względu na kwadratowy otwór, założyć można na mechanizm zamka w jednej z czterech pozycji.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama