Uruchom ciszę z Silencions – redukcja hałasu i wibracji w codziennym życiu

Uruchom ciszę z Silencions – redukcja hałasu i wibracji Silencions

Silencions jest zespołem inżynierów, specjalistów w dziedzinie mechaniki, akustyki, fizyki, inżynierii materiałowej i innych dziedzin nauki. W naszym składzie mamy kilku specjalistów z tytułem doktora, w tym uzyskanych na uczelniach zagranicznych, oraz kolejnych inżynierów, którzy są w trakcie przewodu doktorskiego. Silencions opracował unikatową strukturę pochłaniającą hałas i wibracje, jesteśmy w trakcie certyfikacji dwóch patentów europejskich.

Nasze badania łączymy z kompleksową współpracą z przemysłem w zakresie redukcji hałasu i wibracji. Realizujemy projekty dotyczące pomiarów, projektowania oraz produkcji adaptacji akustycznych. Nowatorska technologia Silencions opiera się na geometrii struktury i jej kształcie dostrojonym do niskich częstotliwości (do 1 kHz). W zależności od oczekiwań i potrzeb klienta nasze technologie mogą bazować na bardzo lekkich strukturach, niepalnych, niestanowiących izolacji termicznej, a jednocześnie przyjmujących kształt obudowy samego urządzenia. 

Nasza firma realizuje programy badawcze pod kątem redukcji hałasu i wibracji z globalnymi koncernami z Japonii, Niemiec, USA czy Liechtensteinu oraz innymi międzynarodowymi i polskimi partnerami. Opracowujemy indywidualne rozwiązania akustyczne, które są stosowane w branżach: motoryzacyjnej, AGD, maszynowej, meblarskiej czy przemysłu chemicznego. 

Podczas największych poznańskich targów ITM Industry Europe mieliśmy okazję i zaszczyt zaprezentować się na Demo Day jako startup realizujący program akceleracyjny w KPT ScaleUp. Zaprezentowaliśmy zastosowanie technologii Silencions u naszego odbiorcy technologii Grupy Azoty S.A. W wyniku przeprowadzonych prac uzyskano ponad 17-decybelową skuteczność zamontowanej adaptacji, tym samym redukując równoważny poziom dźwięku A panujący na hali poniżej 80 dB. Zastosowane w projekcie technologie Silencions potwierdziły swoją dużą skuteczność i znacznie poprawiły bezpieczeństwo oraz komfort pracy pracowników Grupy Azoty S.A.

kobieta prezentacja

W Silencions posiadamy bogaty zasób urządzeń pomiarowych i badawczych, takich jak wektorowa sonda natężeniowa firmy Norsonic, która pozwala na określenie mocy akustycznej urządzeń oraz zlokalizowanie słabych punktów w izolacji akustycznej maszyny, sonometr firmy Svantek do pomiarów ciśnienia akustycznego oraz amplitudy drgań czy analizator Data Physics DP901, który służy do rejestracji odpowiedzi wymuszonej (FRF) zarówno w pomiarach akustycznych, jak i wibracji.

Jesteśmy dumni, że nasza kolejna Spółka – Spes3D także posiada duży potencjał rozwojowy i produkcyjny, w której znajdują się urządzenia do nowoczesnych technologii addytywnych oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych.

wtryskarka

Spes3D wykonuje usługi w zakresie druku 3D w polimerach, metalu oraz wtrysku tworzyw sztucznych pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry inżynierskiej. W swojej ofercie Spes3D oferuje usługę druku 3D w technologii Multi Jet Fusion przy użyciu maszyny HP MJF 4200, która z ogromną dokładnością drukuje wymagające struktury i powierzchnie. Dostępna jest również usługa wtrysku z użyciem maszyn Arburg Allrounder 370 E 600 i Arburg Allrounder 470 E 1000.

Jedną z najbardziej nowoczesnych technologii, jaką dysponuje rynek, jest druk 3D z proszków metali (technologia SLM), który wykonywany jest za pomocą maszyny METALFABG2. Technologia SLM pozwala na uzyskanie metalowych elementów wykonanych z bardzo wysoką precyzją i dokładnością.

drukarka 3D

Serdecznie zapraszamy firmy nowoczesnych technologii, zakłady przemysłowe, instytucje badawcze do nawiązania współpracy.


Kontakt:
Silencions Sp. z o.o.

logo SilencionsWrocławski Park Biznesu, 
ul. Bierutowska 57-59, Budynek 5
51-317 Wrocław
e-mail: contact@silencions.com
tel.: 881 024 855

Artykuł sponsorowany Silencions