Uszczelki kołnierzowe o innowacyjnym kształcie

Uszczelki kołnierzowe o innowacyjnym kształcie Latty

Nowa, opatentowana budowa uszczelek LATTYmultirating charakteryzuje się unikatowym kształtem dostosowanym do wymagań 4 różnych klas ciśnienia, co stanowi znaczny postęp w rozwoju uszczelnień kołnierzowych. Grupa Latty specjalizuje się w uszczelnieniach przemysłowych. Od ponad 100 lat projektuje i wytwarza swoje produkty w zakładzie w Brou położonym w regionie Centre Val de Loire we Francji.

Podstawową funkcją uszczelki statycznej bądź kołnierzowej jest zapewnienie uszczelnienia pomiędzy substancją ciekłą lub gazową a atmosferą. Uszczelki oferowane przez Latty znajdują między innymi szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym, nuklearnym i petrochemicznym.

Innowacyjny, opatentowany kształt nowej uszczelki kołnierzowej LATTYmultirating odpowiada na potrzebę uproszczenia procesów i redukcji stanów magazynowanych. Kształt uszczelki LATTYmultirating spełnia wymagania normy ASME B16.5, która obejmuje kołnierze rur stalowych i połączenia kołnierzowe od NPS 1/2 do NPS 24, w klasach ciśnienia od 150 do 900, a także normy NF EN 1092-1. W praktyce dla danej nominalnej średnicy kołnierza (DN) istnieje wiele klas ciśnienia.

Przykładowo w normie ASME przy tej samej DN kołnierza, w zależności od zmieniających się klas ciśnieniowych, należy stosować uszczelki o różnych średnicach zewnętrznych, które odpowiadają różnym średnicom otworów oraz położeniu śrub. Firma Latty przyjęła nowatorskie podejście, opracowując pojedynczą, wyciętą w specjalny sposób uszczelkę, która może być zastosowana na 4 główne klasy ciśnienia: 150, 300, 600 i 900. Dzięki nowemu kształtowi uszczelki potrzebujemy tylko jednego numeru części, aby zarządzać kilkoma klasami ciśnieniowymi kołnierzy, co znacznie zmniejsza ryzyko nieprawidłowego doboru uszczelki. 

Uszczelki kołnierzowe o innowacyjnym kształcie zdjęcie w treści artykułu

Uszczelnienia techniczne

Uszczelki w kształcie LATTYmultirating dobrane na podstawie precyzyjnych kryteriów, takich jak temperatura, ciśnienie, rodzaj cieczy, różne naprężenia mechaniczne i grubość, mogą być wycinane ze wszystkich rodzajów materiałów oraz we wszystkich grubościach dostępnych w ofercie uszczelnień statycznych firmy Latty. Dostępne są różne materiały: aramid, węgiel, grafit, PTFE itp. Ponadto Latty oferuje produkty posiadające aprobatę PMUC do stosowania w elektrowniach jądrowych. Latty posiada szeroki asortyment produktów z certyfikatami FDA, CE 1935/2004, ISO, WRAS wymaganymi w przemyśle spożywczym, chemicznym, naftowym, gazowym oraz w procesach uzdatniania wody.

Rozbudowana sieć dystrybucji uszczelek

Grupa Latty zapewnia dostępność swoich uszczelek, korzystając z gęstej sieci dystrybutorów oraz podmiotów zajmujących się wycinaniem uszczelek, zarówno we Francji, jak i za granicą, które są w pełni zaznajomione z charakterystyką i zastosowaniami uszczelnień Latty. Firmy te posiadają możliwość oferowania i wycinania uszczelek o niestandardowych kształtach, w materiałach spełniających specyficzne wymagania swoich klientów.
 
Źródło: Latty International 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę