Wanny na małe pojemniki ze stali zwykłej i szlachetnej

Denios
Reklama
Reklama

Na stanowisku pracy, np. na stole warsztatowym, można spotkać wiele niebezpiecznych materiałów w małych pojemnikach: puszki lakieru, oleje, środki antyadhezyjne albo zmywacze. Aby klienci byli zabezpieczeni także przed wyciekami z małych pojemników, Denios jeszcze bardziej poszerzył swój asortyment przeznaczonych do tego wanien ze stali zwykłej i szlachetnej.

Optymalne wymiary
Projektując te wanny, firma Denios miała na względzie nie tylko ich walory użytkowe, ale przede wszystkim wymiary. Wanna na małe pojemniki typu Vario jest dostępna o pojemności 20-90 l. W przypadku tej wanny klienci mają do wyboru opcjonalną kratę z polietylenu albo cynkowaną blachę perforowaną. Wanny na małe pojemniki są dopasowane wymiarami do europalet lub palet chemicznych, dlatego dają się optymalnie zestawiać na palecie.

Wanna wychwytowa typu WP jest przewidziana szczególnie do bezpośredniego użycia na stole warsztatowym i jest dostępna w pojemnościach 5-30 l. Wariantem tej wanny, o wysokiej odporności na chemikalia i korozję, jest produkowany przez Denios typ WPE ze stali szlachetnej. Obie wersje mogą być wyposażone w opcjonalną powierzchnię odstawczą (z perforowanej blachy) ze stali cynkowanej (typ WP) albo szlachetnej (typ WPE). Do wszystkich trzech typów można też wstawiać pojemniki bez użycia kraty. Kolejna zaleta: kiedy wanny wychwytowe chwilowo nie są używane, można je dla oszczędności miejsca wkładać jedną w drugą.

Reklama

Z praktyki dla praktyki
Szczególnie w przypadku wanien wychwytowych decydujące znaczenie przy wyborze wanny z właściwego materiału ma rodzaj składowanych substancji. Media żrące i agresywne, jak kwasy i ługi, naruszają stal. Dlatego lepiej jest wybrać dla nich wanny z PE. Denios i w tej dziedzinie w ostatnim roku zaktualizował swoją ofertę, wypuszczając na rynek wannę na małe pojemniki typu SC-P.

Wanny stalowe, jak nowe modele Vario, WP i WPE nadają się szczególnie do wszystkich substancji zapalnych. Denios wyposaża w funkcjonalne szczegóły również na pozór proste wyroby, jak wanny wychwytowe: plastikowe nóżki nowych wanien chronią wartościowe podłogi przemysłowe lub laboratoryjne przed uszkodzeniem, a same wanny przed korozją. Typy Vario i WP są poza tym pokryte wysokogatunkowym lakierem proszkowym.

Źródło: Denios

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama