Wąż do pary przemysłowej

Reklama
Reklama

 

Firma TransComfort oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie węży przemysłowych
i produktów powiązanych marki Continental ContiTech i DIXON. Jednym z węży proponowanych przez tę spółkę jest wąż do transportu pary przemysłowej DAMPF-TRIX 6000.

Konstrukcja węża została opracowana z myślą o bezpieczeństwie użytkownika oraz redukcji kosztów utrzymania ruchu w zakładach stosujących węże w trudnych warunkach pracy, np. na terenie rafinerii, hut czy portów z zastosowaniem głównie w procesach czyszczenia i grzania instalacji przemysłowych oraz zbiorników magazynowych.

Wąż wykonany został ze zmodyfikowanej mieszanki EPDM. Odporna jest ona na procesy starzenia się pod wpływem działania pary i gwałtownych skoków temperatury pracy (szczególnie w okresie zimowym). Tajemnica sukcesu tkwi w procentowej zawartości mieszanki EPDM oraz dodatków w postaci wypełniaczy
i plastyfikatorów oraz innych związków wypełniających.

Dzięki opracowaniu optymalnej mieszanki gumowej uzyskano produkt o znacznie wydłużonym okresie eksploatacji. Efekty starzenia w postaci sztywnienia węża, spękania i destrukcji jego warstwy zewnętrznej pojawiają się znacznie później.

Technologia wykonania redukuje zjawisko bąblowania mające destrukcyjny wpływ na warstwę wewnętrzną węża. Zastosowane materiały gwarantują doskonałą przyczepność warstwy wew. i zew. do wzmocnienia. Konstrukcja węża opracowana została z myślą o zastosowaniu w takich sektorach przemysłu jak chemiczny, petrochemiczny, stoczniowy, hutniczy.

Reklama

Budowa: Warstwa wewnętrzna: gładka, czarna zmodyfikowana guma etylenowo-propylenowo-dienowa (EPDM). Wolna o od tłuszczy i jakichkolwiek środkow smarnych, absolutnie gładka Wzmocnienie: dwa oploty stalowe Warstwa zewnętrzna: gładka, czarna mieszanka etylenowo- propylenowo-dienowa (EPDM), odporna na promieniowanie UV, ozon, warunki atmosferyczne, antystatyczna - R<106Ω

Reklama

Temperatura pracy: +210°C, okresowo +220°C

Ciśnienie: 18 barów, okresowo 23 bary

Długość standardowa: 40 mb

 

www.transcomfort.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama